קוראים יקרים,

החגים מאחורינו, וכעת, לאחר חופשת הפסח ונפנופי המנגל של יום העצמאות, צריך לשנס מותניים ולחזור אל חיפוש העבודה במלוא המרץ.

חודש אפריל היה חודש מעודד במקצת באשר לנתוני הביקוש לעובדים, כאשר לקראת החג נרשמה עליה בדרישה לעובדים חדשים. נכון שבחלק מהמשרות מדובר היה בעבודות זמניות , אך גם אלו טומנות בחובן יתרונות לא מעטים, כפי שכבר הזכרנו במאמר קודם בנושא. מוקדם עדיין להביע אופטימיות מאחר ומדובר בהתאוששות זמנית בלבד, אך כולנו תקווה כי לקראת חג שבועות וכמובן לקראת הקיץ מגמת העליה בביקוש לעובדים תשתפר.

כחלק מ"ארגז הכלים" לחיפוש עבודה, שאנו מספקים לכם מתוך מטרה לשפר את סיכוייכם למצוא עבודה, תוכלו לקרוא בניוזלטר הפעם את חלקו הראשון של מאמר העוסק בשאלות הנפוצות בראיון עבודה וכיצד כדאי להשיב עליהן. חלקו השני של המאמר יפורסם בניוזלטר הבא.

עוד בניוזלטר הפעם: תוצאות הסקר שערכנו באתר בנושא הסטטוס של מחפשי העבודה, כולל נתונים מפתיעים על אחוז המתפטרים בימים אלה, וסיכום נתוני הביקוש לעובדים ברבעון הראשון של השנה.

קריאה מהנה,
צוות אורטל

פרפקציוניזם זו תכונה שלילית ? שאלות נפוצות בראיון עבודה – חלק א'


רבות כבר דובר, גם כאן, על חשיבותה של ההכנה לקראת ראיונות העבודה. לצד ה"תחקיר" שמומלץ לערוך על החברה שבה אתה עתיד להתראיין, על העומד בראשה ובמידת האפשר, גם על המראיין, כדאי להכין גם תשובות לשאלות הנפוצות בראיונות עבודה, ולערוך סימולציות של ראיון עם חבר/ה או בן/בת משפחה.

אבל מה אפשר לענות על שאלות כמו: מדוע עזבת את מקום העבודה הקודם (לא, "נמאס לי" היא לא תשובה טובה); מדוע בחרת לעסוק במקצוע הזה ("לא מצאתי משהו אחר שמתאים לי" היא תשובה פחות מומלצת); מהם התכונות החיוביות הבולטות שלך ומהם התכונות השליליות (פרפקציוניזם זו תכונה שלילית או חיובית?) – המומחים של אורטל מספקים לך הנחיות והמלצות כלליות שיסייעו לך במענה על שאלות אלו ואחרות, כולל דוגמאות.

למאמר המלא

סקר חברת אורטל משאבי אנוש:
למרות המצב במשק : 20% ממחפשי העבודה התפטרו מיוזמתם ממקום עבודתם האחרון

האם הייתם עוזבים מרצונכם את מקום עבודתכם בימים אלה, מבלי שמצאתם עבודה אחרת ? ומה אם נמאס לכם לעבוד בה ועדיין לא התחלתם לחפש ?

המצב הכלכלי והמשבר התעסוקתי משפיעים ללא ספק גם על מידת הביטחון של העובדים בכל ענפי המשק, והדבר בא לידי ביטוי בחששם של העובדים מפני פיטורין וחיפושם אחר מקום עבודה חלופי עוד במהלך עבודתם. אך מסקר שערכה אורטל משאבי אנוש, מהחברות המובילות בענף כח אדם וההשמה, בקרב כ- 1300 מחפשי עבודה שביקרו באתר החברה, עולה כי למרות המצב והאבטלה במשק, 20% ממחפשי העבודה התפטרו מרצונם ממקום עבודתם מבלי שמצאו עבודה חלופית.

הסקר בדק מהו הסטטוס של מחפשי העבודה, וממנו עלה גם כי 27% אמנם עובדים כרגע אך הם מחפשים משרה חדשה מכיוון שהם חוששים מפיטורים או שמעוניינים בשינוי/קידום; 26% פוטרו ממקום עבודתם ו-27% מחפשים את עבודתם הרצינית הראשונה לאחר צבא / לימודים / טיול.
 
מדוע אתה מחפש עבודה
 

טיפ החודש

התאם את קורות החיים למשרה אליה אתה מגיש את מועמדותך.

מסמך קורות החיים מהווה את כרטיס הביקור הראשוני שלך, וככזה, מכיל את כל המידע אותו תרצה להעביר למקום עבודה פוטנציאלי. לעיתים, עודף של מידע גורם לקורא ללכת לאיבוד.
ההמלצה שלנו היא לספר הכל בקצרה, ולהדגיש ולפרט רק לגבי הדברים הרלוונטיים למשרה אליה הגשת מועמדות.
איך עושים זאת ? מכינים מס' נוסחים של קורות החיים. הבסיס בכולם יהיה דומה, אך בכל אחד מהם הסעיפים הרלוונטיים למשרה יהיו מפורטים יותר מהסעיפים האחרים:
בתחילת קורות החיים ציין לאיזה תפקיד הינך מייעד את מועמדותך.
בסעיף הניסיון המקצועי - פרט על הניסיון הקודם בעבודה באותו תחום והימנע מפירוט יתר בתפקידים קודמים שאינם רלוונטיים לתפקיד. כך לדוגמא, במידה ומיד לאחר הצבא עבדת במכירות, וכעת אתה מחפש עבודה בתחום המכירות גם כן – יש צורך לפרט על ניסיונך הקודם במכירות. לעומת זאת, אם כרגע אתה מחפש עבודה בתחום הנהלת חשבונות וכלכלה, אין טעם לפרט על משרת המכירות יותר משורה אחת. מאידך, על ניסיונך בעבודה בתחום הפיננסים, אם יש כזה, כדאי ורצוי לפרט.
במידה וניסיונך הצבאי יכול לתרום לתפקיד המיועד, פרט על כך, במידה ולא – הזכר את השירות הצבאי בקצרה.
ציין את תכונותיך ויתרונותיך הרלוונטיים לאותה משרה. אם, לדוגמא, הנך מתמודד על משרה בתחום המכירות – הבלט את תכונותיך ויכולותיך העשויות לסייע לך בכך, כגון כושר שכנוע, אסרטיביות, וכדומה.
שים לב לדרישות התפקיד המצוינות במודעת הדרושים ודאג להבליט את הדרישות בהן אתה עומד.

בהצלחה!

מדד אורטל משאבי אנוש לביקוש עובדים : ירידה של 15% בביקוש לעובדים ברבעון הראשון 2009 לעומת הרבעון הקודם

ירון לובינסקי: "המאפיין הבולט כרגע בשוק העבודה הוא עלייה בדרישה לעובדים זמניים".
המשבר בשוק התעסוקה ממשיך בכל תחומי המשק, כך עולה ממדד הביקוש לעובדים של אורטל משאבי אנוש לרבעון הראשון של השנה. על-פי נתוני החברה, חלה ירידה של 15% בביקוש לעובדים ברבעון הראשון של 2009, וזאת ביחס לרבעון הקודם.
בפילוח על פי תחומים ניתן לראות כי בתחום השירות והמכירה חלה ירידה של 14% לעומת הרבעון הקודם, בתחום הלוגיסטיקה חלה ירידה של 25%, בתחום התעשייה חלה ירידה של 18% , בתחום האדמיניסטרציה חלה ירידה של 11% ובתחום הפיננסים חלה ירידה של 24% לעומת הרבעון הקודם.

לידיעה המלאה

יש לך הצעות / רעיונות לשיפור הניוזלטר ?
רוצה להציע נושאים למאמרים בתחום חיפוש עבודה ?
נשמח לשמוע את דעתך

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?