האם הייתם עוזבים מרצונכם את מקום עבודתכם בימים אלה, מבלי שמצאתם עבודה אחרת? ומה אם נמאס לכם לעבוד בה ועדיין לא התחלתם לחפש?

המצב הכלכלי והמשבר התעסוקתי משפיעים ללא ספק גם על מידת הביטחון של העובדים בכל ענפי המשק, והדבר בא לידי ביטוי בחששם של העובדים מפני פיטורין וחיפושם אחר מקום עבודה חלופי עוד במהלך עבודתם. אך מסקר שערכה אורטל משאבי אנוש, מהחברות המובילות בענף כח אדם וההשמה, בקרב כ- 1300 מחפשי עבודה שביקרו באתר החברה, עולה כי למרות המצב והאבטלה במשק, 20% ממחפשי העבודה התפטרו מרצונם ממקום עבודתם מבלי שמצאו עבודה חלופית.

הסקר בדק מהו הסטטוס של מחפשי העבודה, וממנו עלה גם כי 27% אמנם עובדים כרגע אך הם מחפשים משרה חדשה מכיוון שהם חוששים מפיטורים או שמעוניינים בשינוי/קידום; 26% פוטרו ממקום עבודתם ו-27% מחפשים את עבודתם הרצינית הראשונה לאחר צבא/לימודים/טיול.

כאמור, למרבה ההפתעה, נראה כי למרות המצב, קיימים עובדים רבים שאוזרים אומץ ומתפטרים מיוזמתם ממקום עבודתם הנוכחי, מבלי שמצאו מקום עבודה חלופי. על-פי הסקר, גברים נוטים לא לעזוב את מקום עבודתם בקלות לעומת נשים. כך, בעוד ש- 33% מהגברים מחפשים עבודה כי פוטרו ממקום עבודתם ו-25% מהם עובדים אך מחפשים מקום עבודה חדש מחשש שיפוטרו או מתוך רצון בשינוי, רק כ-15% מהם התפטרו ללא מציאת עבודה חלופית קודם לכן. אצל הנשים, לעומת זאת, אחוז מחפשות העבודה במקביל לעבודתן הנוכחית (24%), אחוז המפוטרות (25%) ואחוז המתפטרות ממקום עבודתן ללא עבודה חלופית (24%) - כמעט זהה.

חשוב לציין כי בימים אלה של ירידה בביקוש לעובדים ואבטלה גוברת, מאוד לא מומלץ לעזוב את העבודה הנוכחית בטרם מצאת עבודה חדשה. גם אם "הגיעו מים עד נפש" ואינך יכול עוד "לסבול" את העבודה/הבוס/האנשים וכדומה - כדאי לגלות אורך רוח ולנסות ככל האפשר למצוא מקום עבודה חדש לפני עזיבת מקום העבודה הקיים.

הודעה מתאריך 27 באפריל 2009

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?