קוראים יקרים,
 
האביב שבפתח משרה על כולנו אווירה של התחדשות וצמיחה. ואכן, שוק התעסוקה ממשיך לצמוח ומגמת הגידול בביקוש לעובדים נמשכת גם השנה – על כך תוכלו לקרוא במדד הביקוש לעובדים לרבעון הראשון של שנת 2011, המתפרסם בניוזלטר הפעם.

באווירת חג הפסח, בחרנו בניוזלטר הנוכחי לכתוב על 4 סגנונות של מחפשי עבודה, בהשראת ההגדה, כארבעת הבנים – חכם, תם, רשע ושאינו יודע לשאול, ולהציג על פי איזו דרך מומלץ לנהוג בתהליך חיפוש העבודה.

אתם מוזמנים לקרוא את המאמר שפורסם בפסח אשתקד, שעסק באפיון "10 המכות" בתהליך חיפוש העבודה , ואת המאמר שפורסם בפסח לפני שנתיים, שעסק באפיון ארבעה טיפוסי מראיינים , על פי ארבעת הבנים בהגדה.

עוד בניוזלטר, טיפ החודש, העוסק בעבודה זמנית.

לידיעתכם, לרגל חופשת חג מרוכזת, יהיו סניפי אורטל סגורים מיום שני, ה- 18.4.11 ועד יום שני, ה- 25.4.11.
נשמח לעמוד לרשותכם בסניפים ביום ג', ה- 26.4.11.
פניות לחברה דרך האתר תטופלנה לאחר חופשת הפסח.
 

קריאה נעימה,
צוות אורטל

על ארבעה סגנונות של מחפשי עבודה: חכם, תם, רש"ע ושאינו יודע לשאול

כחברת כוח אדם והשמה מהמובילות בישראל, מראיינים יועצי/ות ההשמה שלנו אלפי מחפשי עבודה מדי חודש. ברוח החג, ביקשנו מהם לציין באילו גישות של מחפשי עבודה הם נתקלים מדי יום, וסיווגנו אותם על-פי ארבעת הבנים שבהגדה. היכרות עם ארבעת סגנונות אלה תסייע לך לבחון את עצמך ולהבין כיצד נכון לחפש עבודה.

לקריאת המאמר המלא

טיפ החודש

עבודה זמנית
במסגרת הביקוש הגבוה לעובדים זמניים לפני החג, שמנו לב לעובדה כי רבים מהמעסיקים שהגדירו את המשרות כ"זמניות" ציינו כי ייתכן ולאחר החג הם ימשיכו בהעסקת העובדים הללו, במסגרת משרה קבועה.

זו יכולה להיות אחת הסיבות לכך שגם אם אתה מחפש עבודה קבועה לטווח ארוך (ואנו יכולים לסייע לך למצוא גם אותה), כדאי לך לשקול לעבוד בינתיים במשרות זמניות, שהביקוש אליהן גבוה בעיקר לפני חגים ולקראת הקיץ. יש לכך מס' סיבות:
פתיחת דלתות - כפי שצויין, משרה זמנית היא פעמים רבות פתח למשרה קבועה.
פרנסה - משרה זמנית תספק לך פרנסה ותאפשר לך להמשיך לחפש עבודה קבועה בלי לחץ ודאגות כלכליות מהותיות, ומבלי שתצטרך להסתיר את העובדה שאתה מחפש עבודה.
ניסיון - משרה זמנית תאפשר לך לצבור ניסיון נוסף, שעשוי, אח"כ לסייע לך במציאת העבודה הקבועה שלך.
קשרים - משרה זמנית תסייע לך להכיר עוד אנשים, חברים לעבודה ומנהלים, שיכולים לסייע לך אח"כ במציאת עובדה קבועה.
אנרגיות חיוביות – לא מעט מחפשי עבודה שנשארים בבית שוקעים ברחמים עצמיים ונכנסים למצב רוח של ייאוש ואנרגיות שליליות. יציאה לעבודה כלשהי, גם אם היא זמנית, תאפשר לך לפגוש אנשים ולשמור על אופטימיות, שחשובה להצלחת תהליך מציאת העבודה.
בהצלחה!

מדד אורטל משאבי אנוש: נמשך הביקוש הגבוה לעובדים ברבעון הראשון של השנה - עליה של 21% לעומת הרבעון הקודם


עליה של 36% לעומת הרבעון המקביל אשתקד לאחר ששנת 2010 הסתיימה בשיא של ביקושי עובדים (בהשוואה לארבע השנים האחרונות), נמשכת המגמה גם ברבעון הראשון של 2011.

על-פי מדד ביקוש העובדים של אורטל משאבי אנוש, מחברות ההשמה וכוח האדם המובילות בישראל, חלה ברבעון זה עלייה של 21% בביקוש לעובדים לעומת הרבעון הקודם, ועליה של 36% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

לקריאת הידיעה המלאה

יש לך הצעות / רעיונות לשיפור הניוזלטר ?
רוצה להציע נושאים למאמרים בתחום חיפוש עבודה ?

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?