מדד אורטל משאבי אנוש: נמשך הביקוש הגבוה לעובדים ברבעון הראשון של השנה - עליה של 21% לעומת הרבעון הקודם.
עליה של 36% לעומת הרבעון המקביל אשתקד 

 לאחר ששנת 2010 הסתיימה בשיא של ביקושי עובדים (בהשוואה לארבע השנים האחרונות), נמשכת המגמה גם ברבעון הראשון של 2011. על-פי מדד ביקוש העובדים של אורטל משאבי אנוש, מחברות ההשמה וכוח האדם המובילות בישראל, חלה ברבעון זה עלייה של 21% בביקוש לעובדים לעומת הרבעון הקודם, ועליה של 36% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

על-פי המדד, ברבעון הראשון של השנה חלה עליה בביקוש עובדים בכל תחומי התעסוקה, כשהעלייה הגדולה ביותר נרשמה בתחום השירות והמכירות - עליה של 33% לעומת הרבעון הקודם (ו- 39% לעומת הרבעון המקביל אשתקד). בתחום הפיננסים חלה עליה של 29.8% לעומת הרבעון הקודם (ועליה של 34.5% לעומת הרבעון המקביל), בתחום הלוגיסטיקה חלה עליה של 19.5% לעומת הרבעון הקודם (ו- 31.3% לעומת הרבעון המקביל), בתחום התעשייה לא חל שינוי לעומת הרבעון הקודם (אך חלה עליה של 29.4% לעומת הרבעון המקביל), בתחום האדמיניסטרציה חלה עליה של 12.6% לעומת הרבעון הקודם (ועליה של 22.6% לעומת הרבעון המקביל). בתחום ההיי טק חלה עליה של 11.3% לעומת הרבעון הקודם (ועליה של 21.9% לעומת הרבעון המקביל אשתקד). להלן טבלה המסכמת את הנתונים:
 
ירון לובינסקי, סמנכ"ל אורטל משאבי אנוש: "שנת 2011 ממשיכה את מגמת העלייה בביקוש לעובדים שכבר החלה בשנת 2010, וההערכות הן כי מגמה זו תימשך גם ברבעון השני של השנה (בהנחה שלא יהיו שינויים קיצוניים במצב הביטחוני/כלכלי בארץ). הצמיחה במשק - המובילה, בין היתר לפתיחת חנויות וסניפים נוספים של רשתות קמעונאיות ורשתות אופנה, להרחבת מצבת כוח האדם בחברות רבות ולהשקעה של גופי הפיננסים, התקשורת, הביטוח, קופות החולים ועוד בתחום שירות הלקוחות – מעלה את הדרישה לעובדים בתחומים אלו. גם ההיערכות לקראת חג הפסח נתנה את אותותיה, וזאת לאור הביקוש הרב לעובדים בתחומי הלוגיסטיקה (בעיקר נהגים/ות, מחסנאים/ות, מלגזנים/ות וכיוצ"ב), בתחום התעשייה (בעיקר עובדי/ות ייצור) ובתחום הקמעונאות (קופאים/ות, סדרני/ות סחורה, אורזים/ות, עובדים כלליים, דיילי מכירה, מוכרים ברשתות אופנה, כלי בית, ומתנות ועוד). יש לציין כי משרות אלו, שגיוס העובדים אליהן החל בתחילת חודש מרץ, מוגדרות בחלקן כעבודות זמניות, אך ברובן מדובר בעבודות קבועות שיימשכו גם לאחר החג".
 

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?