קוראים יקרים,

שנת 2009 נפתחה באופן לא מעודד במיוחד , הן מהבחינה הביטחונית והן מהבחינה הכלכלית.
אמנם בסיכום הביקוש לעובדים בשנת 2008 , כפי שתוכלו לקרוא בניוזלטר הפעם, לא ניכרו עדיין אותותיו של המשבר, הרי שכעת הירידה בביקוש לעובדים מתחילה להיות מורגשת במרבית ענפי המשק. בעולם וגם בישראל ננקטות פעולות מאקרו כלכליות לטיפול במצב והתחזיות האופטימיות מדברות על מגמת שיפור בתוך חצי שנה-שנה.
בתקופה כזו, למרות הקושי, חשוב להישאר ערניים ולנסות למצוא עבודה בכל הדרכים האפשריות, לפיכך יש צורך לגלות גמישות ולהרחיב את מעגל החיפושים גם לתחומים שלא חשבתם עליהם קודם לכן. פתרון אפשרי לכך ניתן אולי למצוא דווקא במשרה זמנית, שעשויה להוביל לאפשרויות נוספות. על יתרונות העבודה הזמנית בתקופה זו, גם עבור המחפשים עבודה קבועה, תוכלו לקרוא בגיליון הנוכחי, וכן לעיין בתוצאות הסקר שערכנו באתר בקרב גולשינו בנושא זה .

אנחנו כמובן נמשיך לעשות הכל על מנת לסייע לכם למצוא את המשרה הבאה שלכם ולספק לכם טיפים ו מאמרים מקצועיים בדרככם אליה.


קריאה מהנה,
צוות אורטל משאבי אנוש

מדוע כדאי לי לשקול גם משרות זמניות ?

טל (השם המלא שמור במערכת), בת 29 מהצפון, פוטרה מעבודתה כמנהלת חשבונות במשרד רואי חשבון לאחר כשנת עבודה, עקב צמצומים. היא החלה מיד בחיפוש עבודה, עדכנה את קורות החיים, נרשמה בחברות כח אדם השמה, חיפשה יום יום באתרי האינטרנט ובעיתונים, ניגשה לראיונות עבודה אך לא הצליחה למצוא את מבוקשה. למרות שמס' פעמים הוצעו לה משרות זמניות – היא לא היתה מוכנה להתפשר. לאחר כשלושה חודשי חיפושים ניאותה טל לשמוע בעצתה של אחת מיועצות ההשמה בחברת כ"א, עימה היתה בקשר תכוף, ולבחון גם משרות זמניות. ואכן, לאחר תקופה קצרה התקבלה טל למשרת מנהלת חשבונות בחברה גדולה, כמחליפה לעובדת שיצאה לחופשת לידה. המשרה הוגדרה מראש כמשרה זמנית לחצי שנה. עוד בטרם חלפה תקופה זו, הודיעה אותה עובדת כי היא מאריכה את חופשת הלידה וטל המשיכה לעבוד בה מספר חודשים נוספים. בתום התקופה, כבר צברה טל ותק של כמעט כשנה, ובסה"כ, יחד עם הניסיון הקודם שהיה לה ממשרתה הקודמת, צברה כבר ותק של כמעט שנתיים. אין ספק כי הדבר הקל עליה במציאת עבודה החדשה – משרה קבועה בה החלה לעבוד בימים אלה.

נכון שמשרות זמניות אינן העדפתם הראשונה של מחפשי העבודה, וברור כי האידיאלי הוא למצוא משרה קבועה לטווח ארוך, אך גם משרות זמניות טומנות בחובן יתרונות חשובים, שלצערנו מחפשי עבודה רבים לא לוקחים אותם בחשבון. לכן גם אם אתה מחפש משרה קבועה, לא כדאי לשלול הצעות למשרות זמניות בעיקר בתקופה הנוכחית, ממס' סיבות :
 
 

סקר בנושא עבודה זמנית

סיכום 2008: גידול של 14.5% בביקוש לעובדים בשנת 2008 לעומת 2007

הביקוש לעובדים בשנת 2008 מסתכם בגידול של 14.5% לעומת שנת 2007, כך עולה מסיכום נתוני הביקוש לעובדים בשנת 2008 על-פי מדד אורטל משאבי אנוש, מחברות כח אדם המובילות בענף. על-פי הנתונים, בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2008 חלה מגמת גידול בביקוש לעובדים במרבית התחומים, ואילו ברבעון האחרון נבלמה מגמה זו.
מניתוח הביקושים על-פי תחומים, עולה כי בתחום השירות והמכירה חלה ב- 2008 עליה של 12% לעומת 2007, בתחום הלוגיסטיקה חלה עליה של 19%, בתחום התעשייה חלה עליה של 26% , בתחום האדמיניסטרציה חלה ירידה של 10% ובתחום ההיי טק ירידה של 5% לעומת 2007.
 
יש לך הצעות / רעיונות לשיפור הניוזלטר ?
רוצה להציע נושאים למאמרים בתחום חיפוש עבודה ?
נשמח לשמוע את דעתך.

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?