הביקוש לעובדים בשנת 2008 מסתכם בגידול של 14.5% לעומת שנת 2007, כך עולה מסיכום נתוני הביקוש לעובדים בשנת 2008 על-פי מדד אורטל משאבי אנוש, מחברות כח אדם המובילות בענף. על-פי הנתונים, בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2008 חלה מגמת גידול בביקוש לעובדים במרבית התחומים, ואילו ברבעון האחרון נבלמה מגמה זו.

מניתוח הביקושים על-פי תחומים, עולה כי בתחום השירות והמכירה חלה ב- 2008 עליה של 12% לעומת 2007, בתחום הלוגיסטיקה חלה עליה של 19%, בתחום התעשייה חלה עליה של 26% , בתחום האדמיניסטרציה חלה ירידה של 10% ובתחום ההיי טק ירידה של 5% לעומת 2007.

עוד עולה ממדד אורטל (ראה גם טבלה מצורפת) כי ברבעון האחרון של שנת 2008 חלה עליה קלה של 3% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אך ירידה של 8% לעומת הרבעון הקודם (הרבעון השלישי של 2008).
במקצועות השירות והמכירה חלה עליה של 19% ברבעון האחרון של 2008 לעומת רבעון מקביל אשתקד, ועליה של 3% לעומת הרבעון הקודם.
בתחום הלוגיסטיקה חלה עליה של 9% לעומת רבעון מקביל אשתקד אך ירידה של 10% לעומת רבעון קודם.
בתחום האדמיניסטרציה חלה ירידה של 43% לעומת רבעון מקביל אשתקד וירידה של 37% לעומת הרבעון הקודם.
בתחום התעשייה חלה ירידה של 18% ברבעון מקביל אשתקד וירידה של 23% לעומת הרבעון הקודם.
על-פי נתונים לחודש דצמבר 2008 בלבד, חלה עליה של 5% לעומת חודש מקביל אשתקד, ועליה של 8% לעומת חודש קודם – נובמבר 2008. ואולם מניתוח הנתונים עולה כי בעוד שבתחום השירות והמכירות חלה עליה של 44% לעומת חודש מקביל אשתקד, ועליה של 25% לעומת חודש קודם, הרי שבכל התחומים חלו ירידות בביקושים –
בתחום הלוגיסטיקה חלה ירידה של 17% לעומת חודש מקביל אשתקד, וירידה של 4% לעומת חודש קודם;
בתחום האדמיניסטרציה חלה ירידה של 37% לעומת חודש מקביל אשתקד, וירידה של 5% לעומת חודש קודם;
בתחום התעשייה חלה ירידה של 31% לעומת חודש מקביל אשתקד, וירידה של 10% לעומת חודש קודם.

נחום רחמים, מנכ"ל אורטל משאבי אנוש: "ניתן לראות כי למרות הירידה בביקושי עובדים המורגשת במשק בחודשים האחרונים בעקבות המשבר הכלכלי, גם בסיכומה של כל שנת 2008 וגם בסיכומו של חודש דצמבר 2008 ניכר גידול בביקושים, זאת בשל העלייה הגבוהה בביקוש לעובדי שירות ומכירה, בעיקר בתקופה זו, כשחברות נדרשות במצב של מיתון להגדיל את מערכי השירות והמכירה. בין היתר נובעת העלייה בביקוש לעובדים אלה בתחום התקשורת לאור הכנסת טכנולוגיות חדשות לרשתות הסלולריות והגדלת התחרות בתחום הטלפוניה הקווית. גם בתחום הפיננסי, נדרשו קרנות הפנסיה וחברות הביטוח להגדיל את מערכי השירות בשל פניות של אנשים מודאגים. לכן הגידול בתחומים אלה מיתן את הירידות בשאר התחומים כגון לוגיסטיקה, אדמיניסטרציה, הייטק ותעשיה. להערכתנו, בחציון הראשון של 2009 הירידה בביקוש לעובדים תמשיך ואף תחריף, ולכן אנחנו מציעים למחפשי העבודה בתחומים השונים לשקול לשנות כיוון ולהצטרף אל מערכי השירות והמכירה של החברות המובילות, בהם נדרשת כמות לא מבוטלת של עובדים, כמובן בהנחה והם מתאימים לכך".

להלן טבלה המסכמת את נתוני הביקוש לעובדים על פי חברת אורטל משאבי אנוש :

הודעה מתאריך 23 בדצמבר 2008
לקריאת הודעות לעיתונות נוספות
לחיפוש עבודה

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?