קוראים יקרים,

הקיץ מאחורינו, החגים מאחורינו וככל הנראה גם המיתון מאחורינו. נוסיף לזה את העלייה בביקוש לעובדים ברבעון השלישי של השנה על פי מדד אורטל משאבי אנוש, עליה תוכלו לקרוא בניוזלטר הפעם, והרי לכם נתוני פתיחה בסיסיים לא רעים להצלחה במציאת העבודה החדשה שלכם.

עוד בניוזלטר, מאמר העוסק בחשיבות הצגת הניסיון התעסוקתי בקורות החיים בצורה ההולמת ביותר והמלצות כיצד לעשות זאת נכון, וטיפ החודש.

קריאה נעימה.

מתחילים להרים את הראש ?

עליה של 18% בביקוש לעובדים ברבעון השלישי של השנה לעומת הרבעון הקודם, על-פי מדד אורטל משאבי אנוש.

ההתאוששות במשק מתחילה לתת את אותותיה גם בתחום הביקוש לעובדים. לראשונה מתחילת שנת 2009, חל שיפור בנתוני הביקוש לעובדים על פי מדד חברת אורטל משאבי אנוש, מחברות כח האדם וההשמה המובילות בישראל. ממדד החברה עולה כי ברבעון השלישי של השנה חלה עליה של 18% (!) בביקוש לעובדים לעומת הרבעון הקודם.

לידיעה המלאה

איך תציגו את הניסיון התעסוקתי בקורות החיים

ידוע כי קורות החיים הינם ה-א"ב של כל תהליך חיפוש עבודה . טיפים ומדריכים כיצד לכתוב קורות חיים ניתן למצוא במקומות רבים, אך הפעם נתמקד בהצגת הניסיון התעסוקתי בקורות החיים באופן המומלץ ביותר.
מעסיקים מייחסים לפרק הניסיון התעסוקתי בקורות החיים משקל רב בבחינת התאמתו של המועמד למשרה, ולכן האופן שבו אתם מציגים את הניסיון התעסוקתי שלכם חשוב ביותר. זהו אחד הכלים המרכזיים שבאמצעותו בוחנים אנשי הגיוס האם כדאי לקדם אתכם לשלב הבא, כלומר - לזמן אתכם ל ראיון עבודה , או שכבר ניתן לקבוע לגביכם כי אינכם מתאימים למשרה.

מדוע הניסיון התעסוקתי משמעותי כל כך בקורות החיים? כיצד ניתן לשפר את דרך הצגתו?
המומחים של אורטל משאבי אנוש מסבירים וממליצים.

למאמר המלא

טיפ החודש

האם כדאי לציין את התחביבים במסמך קורות החיים?
כמעט כמו כל דבר – זה תלוי - תלוי באיזה תחביב מדובר ותלוי לאיזו משרה אתה מגיש את מועמדותך.

באופן עקרוני, מסמך קורות החיים הינו כלי באמצעותו הנך מציג את עצמך בפני מעסיק פוטנציאלי, וככזה עליו להיות ענייני וממוקד. לפיכך, אין תרומה רבה לכך שתציין בסוף המסמך מהם תחביביך, בפרט אם מדובר בתחביבים שגרתיים כגון קריאה, סרטים, בישול, מקרמה וכדומה. נכון שהדבר אולי מקובל בחו"ל, אך בארץ זהו פרט די מיותר.

מתי כן כדאי לציין את תחביבך?
כשמדובר בתחביבים שיכולים לחזק את מידת התאמתך לתפקיד שאליו אתה מגיש את מועמדותך ולתמוך ביכולותיך ובכישוריך הרלוונטיים למשרה המבוקשת., בפרט כאשר אין לך מספיק ניסיון מקצועי, כדאי לציינם. כך, אם לדוגמא אתה מתמודד על משרה שבה חשוב להוכיח חשיבה אסטרטגית , ואחד מתחביביך הינו שח-מט, זהו תחביב שבהחלט ראוי לציון. אם אחד מתחביבך הינו ספורט אתגרי הדבר יכול להועיל לך אם הינך מתמודד על תפקיד של מנקה חלונות באמצעות סנפלינג או מחלץ בשירותי כיבוי והצלה. מאידך, ציון תחביב זה יכול להיותך לך לרועץ אם אתה מתמודד על משרה בתחום הכספים או הכלכלה, בה קיימת עדיפות לעובדים שאינם ידועים כנוטלי סיכונים. לכן, הפעל שיקול דעת ובחן מתי נכון, אם בכלל, לציין את תחביביך.

בהצלחה!

יש לך הצעות / רעיונות לשיפור הניוזלטר ?
רוצה להציע נושאים למאמרים בתחום חיפוש עבודה ?
נשמח לשמוע את דעתך

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?