עליה של 18% בביקוש לעובדים ברבעון השלישי של השנה לעומת הרבעון הקודם,
על-פי מדד אורטל משאבי אנוש

ההתאוששות במשק מתחילה לתת את אותותיה גם בתחום הביקוש לעובדים. לראשונה מתחילת שנת 2009, חל שיפור בנתוני הביקוש לעובדים על פי מדד חברת אורטל משאבי אנוש, מחברות כח האדם וההשמה המובילות בישראל. ממדד החברה עולה כי ברבעון השלישי של השנה חלה עליה של 18% (!) בביקוש לעובדים לעומת הרבעון הקודם.

העליות החדות ביותר בביקושים נרשמו בתחום השירות והמכירות – 25% ברבעון השלישי לעומת הרבעון הקודם, ובתחום האדמיניסטרציה - עליה של 24% לעומת הרבעון הקודם.

בתחום התעשייה חלה עליה של 8% בביקוש לעובדים לעומת הרבעון הקודם ובתחום הלוגיסטיקה לא חל שום שינוי. בתחומי הפיננסים והמנהלים חלו ירידות בביקושים, כשבפיננסים מדובר על ירידה של 7% ובמנהלים חלה ירידה של 4%.

ירון לובינסקי, סמנכ"ל השיווק באורטל משאבי אנוש: "נתוני הביקוש לעובדים אכן מעודדים ומצביעים, כך אנו מקווים, על שינוי מגמה בכיוון החיובי. בחלק מהתחומים הביקוש מראה על שיפור והתאוששות ובחלקם האחר העלייה בביקוש נובעת מעונתיות והיערכות לקראת החגים. עם זאת, יש לציין כי למול נתוני הרבעון המקביל אשתקד, עדיין קיימת ירידה של 17% בנתוני הביקוש לעובדים, נתון המצביע על כך שטרם חזרנו להיקפי הביקוש של 2008, לפני פרוץ המשבר. אנו מקווים שברבעון הבא מגמת העליה בביקושים תמשך ובהדרגה נוכל לחזור לנתונים המתקרבים יותר לאלו של שנת 2008".

תחום

רבעון שלישי 2009 לעומת רבעון קודם

רבעון שלישי 2009 לעומת רבעון מקביל אשתקד

שירות ומכירות

25% +

3% +

אדמיניסטרציה

24% +

16% -

פיננסים

7% -

20% -

לוגיסטיקה

0

28% -

תעשייה

8% +

18% -

מנהלים

4% -

12% -

 

הודעה מתאריך 4 אוקטובר 2009

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?