קוראים יקרים,

לאחרונה פורסם בעיתונות סיפורו של דניאל סדיקי , בן ה- 26 מקליפורניה שפוטר מעבודתו וניסה במשך תקופה ארוכה למצוא עבודה. סדיקי, בעל תואר ראשון בכלכלה, נאלץ לעבור 40 ראיונות עבודה ו-40 דחיות, אך לא התייאש. הוא החליט לצאת למסע בן 50 שבועות ברחבי ארה"ב ולמצוא עבודה ב-50 המדינות. הוא עבד, בין היתר, כשומר יערות, חוטב עצים, מגדל תירס, יצרן גבינות, מתאם חתונות, ארכיאולוג, כרוז ברודיאו ועוד. את מסעותיו הוא תעד בבלוג שלו .

מצאנו את הסיפור של סדיקי מעניין ומעורר השראה, מאחר והוא לא "ננעל" על חיפוש עבודה רק בתחומי העיסוק הקודמים שלו ובהתאם ללימודיו, אלא היה נכון לעבוד בתחומים ובמקצועות שונים ומגוונים. "עד לפני כמה חודשים שלחתי קורות חיים בלי סוף. היום יש לי הרבה קשרים. אני צובר ניסיון ב-50 סוגי עבודות, כך שאין סיכוי שאח"כ לא אמצא עבודה", אמר סדיקי בראיון עמו.

כיום, כשגלי הפיטורים בעיצומם והאבטלה גואה, קיים יתרון למחפשי עבודה המוכנים לנסות גם עבודות השונות מתחומי עיסוקם הקודמים או מתחום לימודיהם. בניוזלטר הפעם תוכלו למצוא מאמר על מקצועות שבהם דרושים עובדים רבים, דווקא בתקופה זו. מי יודע, אולי דווקא במקצועות אלו מצוי הפתרון עבורך...

עוד בגיליון הפעם, טיפ חשוב שאליו ראוי לשים לב בהכנת קורות החיים ומידע על יריד חיילים משתחררים המתקרב.

קריאה נעימה וחג פורים שמח,
צוות אורטל

דרושים עובדים !
למרות המצב : באילו תחומים מחפשים היום עובדים רבים ?

הירידה בביקוש לעובדים ניכרת כמעט בכל ענפי המשק, אולם קיימים מס' תחומים בהם הביקוש לעובדים עדיין גבוה. בזמנים כאלו של משבר תעסוקתי והצטרפות יותר ויותר מפוטרים אל מעגל האבטלה, חשוב להרחיב את חיפוש העבודה מעבר למקצועך הספציפי ולפתוח את עצמך לאפשרויות נוספות.
לכן מומלץ, במקביל לחיפוש העבודה בתחום שלך , לבדוק אילו תפקידים נוספים תוכל למלא. דוגמאות לתחומים בהם קיים ביקוש רב לעובדים מובאים להלן, ואולי דווקא הם יהיו אלה שיציבו בפניך אפשרויות קידום ואתגרים מקצועיים שיתרמו לקריירה שלך, או לכל הפחות יפרנסו אותך במהלך החודשים הקרובים...

לקריאת המאמר המלא

טיפ החודש

לא רבים יודעים זאת, אך כיום קיימות מערכות מחשב אוטומטיות שסורקות את קורות החיים מתוך האאוטלוק, "קוראות" את הפרטים האישיים המזהים מתוך קורות החיים : שם, מס' ת.ז., כתובת מגורים, מספרי טלפון, כתובת דוא"ל, תאריך לידה ועוד, ומעבירות אותם למערכות משאבי אנוש מקצועיות (בעיקר כשמדובר בחברות כח אדם והשמה). על מנת לאפשר למערכות הללו לזהות את פרטיכם האישיים, יש לדאוג כי הפרטים האישיים יהיו נגישים ככל שניתן ל"קורא".

כיצד עושים זאת ?
מעבירים מסמך קו"ח בקובץ word בלבד
דואגים שהפרטים האישיים יופיעו כבר בתחילת המסמך
מציינים בכל שורה פרט מזהה אחד בלבד (ולא מציינים לדוגמא כתובת ומס' טלפון באותה השורה)
מוותרים על שימוש בטבלאות או בכל פונקציה מורכבת אחרת
דוגמא:

כתיבת קורות חיים


כך תבטיחו לעצמכם זיהוי בקלות על ידי המערכת, ותאפשרו לנו לדעת בדיוק מי אתם ולהגיע אליכם ביתר קלות.

לקריאת טיפים נוספים לכתיבת קורות חיים
להכנת קורות חיים

אורטל בכנס לחיילים משתחררים

הכנס המרכזי לחיילים משתחררים, המתקיים 3 פעמים בשנה בגני התערוכה בת"א, יתקיים הפעם בתאריכים 4, 5, ו-8 במרץ בין השעות 9:00-17:00, בביתן מס' 10.
הכנס מציע מקומות עבודה, הצעות ללימודים, קורסים, ועוד.
כבכנסים קודמים, אנו, נציגי חברת אורטל, נהיה שם גם הפעם בביתן מרשים, ונאפשר לחיילים/ות המבקרים/ות בו להירשם ולקבל, מיד עם שחרורם, הצעות עבודה על פי שאיפותיהם ותחומי העניין שלהם .


חברת אורטל מאחלת הצלחה רבה באזרחות לכל המשתחררים/ות !
למציאת משרות המתאימות לחייילים/ות משוחררים/ות

יש לך הצעות / רעיונות לשיפור הניוזלטר ?
רוצה להציע נושאים למאמרים בתחום חיפוש עבודה ?
נשמח לשמוע את דעתך.

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?