קוראים יקרים,

תקופת החגים ואווירת תחילת השנה בעיצומן וזהו הזמן לחשבון הנפש האישי של כל אחד מאיתנו – איפה טעינו בשנה החולפת, מה אנו יכולים לשפר, אילו מטרות אנו רוצים להשיג בשנה זו ומה עלינו לעשות לשם כך. הדבר נכון בכל התחומים, לרבות בתחום חיפוש העבודה.

הנתונים הכלכליים החדשים מעודדים את כולנו, אך עדיין, עליכם לעשות מאמצים על מנת להיות מזומנים לראיונות עבודה, ולעשות כל שביכולתכם על מנת להצליח בהם. כחלק מארגז הכלים שאנו מעניקים לכם בתחום זה, תוכלו למצוא בניוזלטר הפעם מאמר העוסק ב"חטאים" הבלתי נסלחים בראיון עבודה. טיפ החודש עוסק אף הוא בראיון עבודה, אך הפעם מזווית שלא תמיד שמתם לב אליה.

קריאה מהנה,
צוות אורטל

שמונה "חטאים" בלתי נסלחים בראיון עבודה


מה מומלץ שלא לעשות בראיון עבודה , כדי למנוע פסילתך באופן כמעט אוטומטי?
הצלחה בראיון העבודה אינה משימה פשוטה. זהו תהליך מורכב דיו מכדי שמראש נפסול את סיכויינו בשל טעויות בסיסיות.

ברוח החגים וחשבון הנפש, ולמרות שיום הכיפורים כבר מאחורינו, אספנו מהמראיינים המקצועיים שלנו את שמונת ה"חטאים" הבלתי נסלחים ביותר בראיון עבודה, ביניהם: הכפשת מקומות עבודה קודמים, הופעה מוזנחת ביותר, מענה לשיחת טלפון באמצע הראיון, פלישה למרחב האישי של המראיין ועוד. לקרוא וליישם.

למאמר המלא

לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמאית, אנו מבקשים לאחל לכל הסטודנטים/ות החדשים והממשיכים הצלחה בלימודים, וממליצים לכם להיכנס ל משרות לסטודנטים ולמאמר שעשוי לשפוך אור על אפשרויות התעסוקה שלכם - מוקדי שירות לקוחות כמקפצה לקריירה.

הצעות עבודה לסטודנטים

טיפ החודש

תשומת לב לפרטים הקטנים

אתם מתכוננים היטב לראיון עבודה, משננים את כל הפרטים שמעוניינים לומר, לומדים מה להגיד ואיך לשבת, אבל לפעמים דווקא הדברים הקטנים, אלו שנראים לנו שוליים ביותר ולא תמיד שמים אליהם לב, משפיעים על ההחלטה לגבינו.

מנהלת גיוס באחת מחברות המים המינרליים סיפרה לנו שאחד הדברים שמפריעים לה בראיונות עבודה או במרכזי הערכה שהיא מקיימת, הוא שמועמד מוציא לפתע בקבוק מים של חברה מתחרה ושותה להנאתו. היא, כמובן, אינה חושבת לרגע שכולם שותים רק מים מבית הייצור שלהם (למרות שהיתה רוצה בכך...), אבל בכל זאת, זה בהחלט משהו מעט צורם, והמועמד היה צריך לחשוב על כך בטרם הוציא את הבקבוק מתיקו.
ניתן אף לומר כי הדבר מעביר מסר סמוי של חוסר תשומת לב לפרטים הקטנים.

אז באמת שאין ציפייה שלקראת כל ראיון בחברה סלולרית כלשהי תרוץ להחליף את הטלפון הנייד שלך, אך בהחלט לא כדאי להלל את המכשיר החדש שלך במהלך ראיון בחברה המתחרה.
למה עוד כדאי לשים לב? להלן דוגמאות נפוצות:
אם הגעת לראיון באחת ממערכות העיתונים, דאג שלא יבצבץ מתיקך העיתון המתחרה, ועל אחת כמה וכמה אל תקרא בו בעודך ממתין לראיון.
אם הגעת לראיון באחת הרשתות הקמעונאיות, אל תשתמש בתיק בד המפרסם רשת מתחרה.
שים לב גם שכלי הכתיבה או המחברת, בהם אתה משתמש במהלך הראיון, אינם מעוטרים בלוגו של חברה מתחרה.
ובכלל, הקפד לא להאדיר ולפאר מוצרים או שירותים שקבלת מחברה מתחרה, אלא אם תשאל על כך מפורשות.

בהצלחה.

יש לך הצעות / רעיונות לשיפור הניוזלטר ?
רוצה להציע נושאים למאמרים בתחום חיפוש עבודה ?
נשמח לשמוע את דעתך

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?