קוראים יקרים,

האביב בפתח ועימו אווירת התחדשות וצמיחה. החג המתקרב, יחד עם פתיחת סניפים של רשתות בינלאומיות בתחומי האופנה והקמעונאות, הביאו עימם דרישה גבוהה לעובדים, שממילא הלכה וגדלה מתחילת השנה. אולם על אף הביקוש המתגבר והאופטימיות, בתהליך חיפוש העבודה תמיד קיימים גם קשיים.
לכן, באווירת חג הפסח, בחרנו בניוזלטר הנוכחי לעסוק ב "10 המכות" בתהליך חיפוש העבודה , ולהציע לכם פתרונות כיצד ניתן להתגבר עליהן. תוכלו גם לקרוא את המאמר שפורסם בפסח אשתקד, שעסק באפיון ארבעה טיפוסי מראיינים , על פי ארבעת הבנים בהגדה.
עוד בגיליון הנוכחי: טיפ החודש, עדכון על כנס חיילים משוחררים שהתקיים החודש ומידע על פעילות סניפי אורטל במהלך החג.


בברכת חג שמח וקריאה נעימה,
צוות אורטל

פסח 2010: עשר ה"מכות" בתהליך חיפוש עבודה

באווירת חג הפסח, בחרנו הפעם לעסוק בדברים הפחות נעימים בתהליך חיפוש העבודה, אלו שניתן להגדירם כ"עשר המכות" של חיפוש העבודה. אז נכון שרוב מחפשי העבודה "יורקים דם" במאמץ למצוא את המשרה המבוקשת, מקפצים כמו צפרדעים מראיון אחד למשנהו, ובאופן כללי שרויים במצב של חושך וחוסר ודאות לגבי עתידם המקצועי, אך ישנן "מכות" שלא מופיעות בהגדה של פסח והן מהוות חלק בלתי נפרד מתהליך חיפוש העבודה. המומחים של אורטל משאבי אנוש בחרו את ה"מכות" השכיחות ביותר, אלו שסביר להניח שכל אחד נתקל לפחות בחלקן יותר מפעם אחת, ונותנים עצות כיצד להתמודד עימן...


לקריאת המאמר

טיפ החודש

מהם מבחני מיון ממוחשבים?

ישנם תפקידים שבהם שלבי המיון כוללים מבחני מיון. מדובר בסדרה של מבחנים ממוחשבים, על-פי פרקים, שאפיונם משתנה בהתאם לתפקיד שאליו מועמדים. נכון, לא ממש ניתן להתכונן מראש למבחנים אלה, אך הידיעה לקראת מה אתה הולך עשוייה להפחית את החששות והלחץ מהתהליך. גם פה אנו לשירותכם:

להלן מס' עובדות שכדאי לדעת על מבחנים אלו:
המבחנים מורכבים ממס' פרקים/נושאים, כגון: מתמטיקה, צורות, בעיות מילוליות (כולל הבנת הנקרא), ועוד. כל אחד מהפרקים בוחן כישורים אחרים, על פי דרישות התפקיד. אם התפקיד דורש, לדוגמא, חשיבה מתמטית- המבחן יכלול תרגילים חשבוניים ובעיות מתמטיות, וכדומה.
בחלק מהמקרים, כוללים מבחני הכישורים גם מבחני אישיות, המציגים, בין השאר, שורה של מצבים ובודקים כיצד תנהג בכל אחד מהם.
לפני תחילת המבחנים תקבל הסבר כללי על התהליך ועל תוכנת הבחינה. ניתן גם מבחן קצר לדוגמא, שאינו נמדד בזמן, רק על מנת שתתרגל את השימוש בתוכנה ותבין היכן בוחרים את התשובה, היכן עוברים לשאלה הבאה וכדומה. גם בתחילת כל פרק תקבל הסבר מה הוא כולל וכמה זמן מוקצב לו, ותקבל 1-2 שאלות לדוגמא.
כל פרק במבחני הכישורים אורך בין 5 דקות לכ-40 דקות (בהתאם לסוג המבחן, למעט מבחן האישיות, שאינו מוגבל בזמן). בתום כל פרק ישנה אפשרות להפסקה קצרה. סך כל תהליך מבחני הכישורים אורך בין שעה וחצי לכ-3 שעות.
ברוב המבחנים לא ניתן לחזור אחורה לשאלות קודמות, לכן, אל תדלג על שאלות מתוך שיקול שתוכל לחזור אליהן אח"כ.
מאחר שמבחני הכישורים עולים לא מעט כסף לחברה המגייסת, לרוב מזומנים אליהם מועמדים שכבר עברו שלב מיון ראשוני כלשהו (כגון ראיון ראשוני).
מומלץ להצטייד בבקבוק מים ובאוכל קל. בכל זאת, אתה הולך "לבלות" כמה שעות מול מחשב...
ולבסוף, חשוב לדעת: מדובר במבחנים שמטרתם לנבא את מידת התאמתך והצלחתך בתפקיד, אליו אתה מועמד, ולא מעידה על היכולת שלך להתאים לתפקידים אחרים.

בהצלחה!

אורטל מוצאת עבודה לחיילים משוחררים

בתחילת החודש נערך בגני התערוכה בת"א יריד המשתחררים המרכזי של האגודה למען החייל. יועצי ההשמה של אורטל עמדו לרשותם של אלפי חיילים שנרשמו בדוכן החברה, ולקראת שחרורם יסייעו בידם למצוא כיוון תעסוקתי מתאים..
להצעות עבודה לחיילים משוחררים

לרגל חופשת חג מרוכזת, יהיו סניפי אורטל סגורים מיום שני, ה- 29.3.10 ועד יום שני, ה- 5.4.10. נשמח לעמוד לרשותכם בסניפים ביום ג', ה- 6.4.10. פניות לחברה דרך האתר תטופלנה לאחר חופשת הפסח.
חברת אורטל מאחלת לכם ולבני משפחותיכם חג שמח!

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?