קוראים יקרים,

השבוע חגגנו את יום העצמאות ה-62 למדינה, ובאווירת הגאווה הלאומית ליקטנו לא מעט עובדות ומצבים, שקיימים בשוק העבודה בישראל, לטוב ולרע... אתם מוזמנים לקרוא אותם בניוזלטר הנוכחי.

עוד בניוזלטר: נתוני המדד שלנו לביקוש עובדים, לפיו ברבעון הראשון של השנה חלה התייצבות בביקושים, וטיפ החודש. 

קריאה נעימה,
צוות אורטל

ישראל חוגגת 62
פרוייקט יום העצמאות 62 למדינת ישראל
רק בישראל – גרסת שוק העבודה...
  1. רק בישראל אתה יכול להיכנס לראיון עבודה ולגלות שהבוס העתידי שלך הוא אח של מישהי שלמדה איתך בבי"ס יסודי...
  2. רק בישראל כולם מנהלים, ראשי צוותים ואחראים, (ואין עובדים שמבצעים את העבודה בפועל).
  3. רק בישראל כל פקידה היא מנהלת אדמיניסטרטיבית וכל נהג הוא "מפעיל מערכות היגוי".
  4. רק בישראל לכל משרה דורשים אנגלית ברמת שפת אם.
  5. רק בישראל אפילו מודעות ה דרושים מתקשרות איכשהו לאוכל: "דרוש/ה עובד/ת עם פלפל...."
  6. וכל מודעת דרושים נראית כאילו מדובר במשרת רופא בחדר מיון: "יכולת עבודה תחת לחץ", "נכונות לעבודה מאומצת ולשעות עבודה רבות", וכו'...

לקריאת המאמר

טיפ החודש

רישום מסודר בתהליך חיפוש עבודה

אתה מחפש עבודה במס' תחומים, שולח עשרות קורות חיים (ואם אתה שומע לעצות שלנו, יש לך מס' גרסאות של קורות החיים, בהבדלים קטנים ביניהם, על פי סוג המשרה המבוקשת), ופתאום מתקשר מישהו ורוצה לזמן אותך לראיון. במקום להתבלבל ולהתחיל לשאול אותו, רגע, לאיזה משרה בדיוק? לאיזו חברה? איפה היא ממוקמת וכו', כדאי לנהל רישום מסודר ומעקב אחר תהליך חיפוש העבודה.

מומלץ שתבצע את המעקב בטבלה, שתכלול את הפרמטרים הבאים עבור כל משרה:
פרטי המשרה – מהו התפקיד, איזו חברה, מיקום, דרישות, תנאים וכו' – כל פרט שניתן למצוא במודעה או לאחר השיחה עם יועצ/ת ההשמה.
בקרה –
מתי שלחת קו"ח, איזו גרסת קו"ח שלחת, לידי מי ובאיזה אמצעי (אתר החברה / דוא"ל / פקס) האם קיבלת תגובה והאם זומנת לראיון – תאריך הראיון
האם אתה ממתין לתשובה, האם נקבע ראיון שני או מועד לבחינות וכדומה.
בשלב מאוחר יותר, במידה והתקבלת ואתה שוקל זאת – נהל מעקב אחר מה שמציעים מה מציעים לך: שכר, תנאים (שלרוב שווים לא מעט כסף), מיקום המשרה, יתרונות, חסרונות וכדומה.
מעקב שכזה יאפשר לך לדעת בכל נקודת זמן באיזה מצב אתה עומד באשר לכל משרה ומשרה ולתכנן את צעדיך בחוכמה. תוכל לדעת לאיזו משרה אפסו הסיכויים ולאיזו משרה אתה יכול כבר להתקשר לברר מה הסטטוס שלך לאחר שעבר זמן מה מהראיון. מעקב שכזה יחסוך ממך מצבים מביכים שבהם אינך יודע בדיוק לאיזו משרה הגשת מועמדות או לאיזו חברה, ויחסוך ממך זמן ומאמץ מיותרים בשליחת קורות חיים פעם נוספת למשרות שכבר שלחת.
בהצלחה!

מדד אורטל משאבי אנוש: ברבעון הראשון של השנה חלה התייצבות בביקוש לעובדים

לאחר ההתאוששות שחלה בשוק התעסוקה במחצית השניה של 2009, ניכרים ברבעון הראשון של 2010 סימני התייצבות בתחום הביקוש לעובדים - כך עולה מנתוני מדד חברת אורטל משאבי אנוש, מחברות כח האדם וההשמה המובילות בישראל.
על-פי מדד אורטל, ברבעון הראשון של השנה חלה ירידה של 1.4% ביחס לרבעון הקודם. מפילוח הנתונים על-פי תחומים, עולה כי בתחום התעשייה חלה עליה של 2.4% בהשוואה לרבעון הקודם , בתחום הלוגיסטיקה חלה עליה של 3.3%, בתחום האדמיניסטרציה חלה ירידה של 2%, ובתחום המנהלים חלה ירידה של 2.2% בהשוואה לרבעון הקודם. בתחום השירות והמכירות חלה ירידה של 1.5% בהשוואה לרבעון הקודם.

לקריאת ההודעה

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?