קוראים יקרים,

אחד התסכולים הידועים של מחפשי עבודה בתחילת דרכם בשוק העבודה, מתייחס לעובדה שבכל המשרות נדרש ניסיון קודם בתפקיד או בתחום.. "אם אף אחד לא מוכן להעסיק עובד חסר ניסיון, איך בדיוק אנחנו אמורים לצבור את הניסיון הזה?", הם שואלים. זהו אכן סוג של "מלכוד", אבל העובדה היא שאלפי "מתחילים" בכל זאת מצליחים להשתלב בשוק העובדה מדי חודש. איך ניתן להתמודד עם המכשול הזה? באמצעות תכנון מראש, ובכך יעסוק המאמר המרכזי בניוזלטר הפעם.

במהלך שנת 2010 התקבלו לעבודה 18,685 עובדים באמצעות חברת אורטל. על-פי מדד הביקוש לעובדים של החברה, שנת 2010 הסתיימה בתוצאות מצוינות, ונרשם בה שיא של 4 שנים בביקוש לעובדים. גם על כך תוכלו לקרוא בהרחבה בגיליון הנוכחי.

עוד בניוזלטר, ידיעה משעשעת שפורסמה בידיעות אחרונות על השיטה הסינית החדשה לקבל קידום במקום העבודה. מי אמר שרק אצלנו קשה להתקדם?....

קריאה נעימה,
צוות אורטל

איך לבנות לעצמך מסלול קריירה?
או: איך לרכוש ניסיון מקצועי כשאתה רק בתחילת הדרך?

סקר שפורסם בעיתן דה מרקר לפני מס' חודשים בדק מהם הפרמטרים החשובים ביותר שמנהלי משאבי אנוש בוחנים אצל המועמד. מהסקר עלה כי 67% ממנהלי משאבי האנוש ציינו שהניסיון המקצועי והתפקידים הקודמים הם הפרמטרים החשובים ביותר בשלב קורות החיים, הרבה מעבר להשכלה, לכישורים האישיים ולפרמטרים נוספים.

תוצאות אלו אינן מפתיעות, הרי חשיבותו של הניסיון המקצועי בתהליך חיפוש עבודה ידוע לכולם, אך הן ממחישות ביתר שאת את חשיבות שלב התכנון המוקדם בבניית מסלול הקריירה והעתיד המקצועי – ובכך נעסוק במאמר זה.

תהליך תכנון הקרירה הוא שלב מהותי וחשוב בעתידכם המקצועי, אך לצערנו לא רבים מקדישים לכך מחשבה.

למאמר המלא

מדד אורטל משאבי אנוש: שנת 2010: שנת שיא בביקוש עובדים זה 4 שנים - עליה של כ-17% בביקוש לעומת שנת 2009

ברבעון האחרון של השנה נרשמה עליה של 27% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, ועליה של 18% בביקוש לעומת הרבעון הקודם

הביקוש לעובדים בשנת 2010 הוא הגבוה ביותר מאז 2007 – כך עולה ממדד ביקוש העובדים של חברת אורטל משאבי אנוש, מחברות כוח האדם וההשמה המובילות בישראל. על-פי המדד, בשנת 2010 חלה עליה של 16.6% בביקוש לעובדים לעומת שנת 2009.
מנתוני המדד השנתי עולה כי בכל התחומים המרכזיים חלו עליות בביקושים: בתחום השירות והמכירות חלה עליה של 14% לעומת 2009, בתחום הלוגיסטיקה חלה עליה של 16.4%, בתחום התעשיה חלה עליה של 18%, בתחום האדמיניסטרציה חלה עליה של 4.6% ובתחום ההיי טק חלה עליה של 17% לעומת 2009.

לידיעה המלאה

לחברינו ב- פייסבוק ולמצטרפים חדשים,
 
אתם מוזמנים ללחוץ אהבתי
ולהיות מעודכנים בזמן אמת על משרות חדשות, טיפים מועילים וחדשות מעולם התעסוקה.
יש לך הצעות / רעיונות לשיפור הניוזלטר ?
רוצה להציע נושאים למאמרים בתחום חיפוש עבודה ?

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?