ירידה של 9% בביקוש לעובדים ברבעון ראשון 2008 לעומת רבעון קודם ועליה של 25% לעומת רבעון מקביל אשתקד

הביקוש לעובדי שירות ומכירות ירד ב- 13% לעומת רבעון קודם ועלה ב- 6% לעומת רבעון מקביל אשתקד

 

ההאטה במשק ניכרת גם בתחום התעסוקה והביקוש לעובדים. על פי נתוני חברת אורטל משאבי אנוש, המתמחה בהשמה בתחומי שירות לקוחות ומכירות, פיננסים, אדמיניסטרציה ותעשייה עבור הגופים הגדולים במשק, קיימת ירידה של כ- 9% בביקוש לעובדים בהשוואה לרבעון הקודם. עם זאת, קיימת עליה של כ- 25% בביקוש לעובדים בהשוואה לרבעון מקביל אשתקד.

מהנתונים עולה כי מגמה זו ניכרת במרבית תחומי המשק, ביניהם: תעשייה וייצור - ירידה של 11% בביקוש עובדים בהשוואה לרבעון קודם ועליה של 35% מול רבעון מקביל אשתקד, פיננסים – ירידה של 3% בהשוואה לרבעון קודם ועלייה של 25% בהשוואה לרבעון מקביל אשתקד, ואדמיניסטרציה – אין שינוי בהשוואה לרבעון קודם ועליה של 30% בהשוואה לרבעון מקביל אשתקד.

גם בתחומי שירת הלקוחות חלה מגמה דומה. על פי נתוני אורטל משאבי אנוש, במקצועות השירות והמכירה חלה ירידה של 13% בביקוש לעובדים לעומת רבעון קודם ועליה של 6% בהשוואה לרבעון מקביל אשתקד. מהתפלגות הנתונים לפי תתי-תחומים, ניתן לראות כי בתחום שירות הלקוחות (טלפוני + פרונטאלי) חלה ירידה של 16% בהשוואה לרבעון קודם ועליה של כ- 5% בהשוואה לרבעון מקביל אשתקד, בתחום המכירות (טלפוני + פרונטאלי) חלה ירידה של 1% בהשוואה לרבעון קודם ועליה של 8.5% בהשוואה לרבעון מקביל אשתקד,

"ההאטה במשק מורגשת במרבית התחומים ומתבטאת גם בהאטה בביקושים לעובדים", מסביר נחום רחמים, מנכ"ל אורטל משאבי אנוש". "יחד עם זאת, אנו נמצאים עדיין ברמת ביקושים גבוהה יחסית מול הרבעון הראשון של 2007, שהיתה שנה טובה מאוד לתעסוקה והמשק ייצר בה מעל ל- 100 אלף משרות חדשות. אין ספק כי ההתפתחויות הגלובליות ישפיעו בהמשך השנה על מצב התעסוקה, אולם ניתן כבר להעריך כי צפויה ירידה משמעותית בביקוש לעובדים בתחום שוק ההון. יש לציין כי בנושא השירות והמכירות, ניתן להסביר את הירידה בביקוש לעובדים ברבעון הנוכחי גם בסיום הגיוס הגדול של עובדי שירות הלקוחות בחברות התקשורת לקראת כניסתו לתוקף של חוק ניידות המספרים. בתקופה הנוכחית, לקראת חג הפסח, אנו עדים לעליה בביקוש לעובדי רשתות השיווק, וכן לעובדים במגוון מקצועות בחברות למוצרי ניקיון, מזון ומשקאות".

 חברת "אורטל" הינה חברת משאבי האנוש הרביעית בגודלה לפי נתוני BDI . החברה עוסקת בתחום ניהול משאבי האנוש כבר למעלה מ-20 שנה ובעלת 26 סניפים ברחבי הארץ. "אורטל משאבי אנוש" מתמחה בהשמה בתחומי שירות לקוחות ומכירות, פיננסים, אדמיניסטרציה ותעשייה. החברה שותפה קבועה למהלכי הגיוס של הגופים הגדולים במשק, מעסיקה למעלה מ- 4500 עובדים שכירים על בסיס חודשי ומבצעת מעל ל1000 השמות מדי חודש בכל רחבי הארץ ובמגזרי המשק השונים.

 
 

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?