קוראים יקרים,

ראיון העבודה נתפס אצל רבים ממחפשי העבודה כמעמד המעורר, באופן טבעי, לחץ וחשש. בשל כך, הכנה ראויה לראיון ועבודה עצמית מבעוד מועד יכולים לשפר משמעותית את הסיכויים להצליח בו. בניוזלטר הפעם בחרנו להציג בפניכם כלי נוסף שעשוי לסייע לכם בראיונות העבודה והגדרנו את טיפוסי המראיינים בהשראת ההגדה של פסח, כארבעת הבנים – חכם, תם, רשע ושאינו יודע לשאול.

עוד בניוזלטר הפעם, עדכונים על כנס חיילים משוחררים שהתקיים החודש, על מעבר סניף כפר סבא למעונו החדש ועל חופשת חג הפסח בסניפי אורטל.

האביב שבפתח נוטע בכולנו תקווה שעונת הפריחה תחזור גם לתחום הכלכלה והתעסוקה, ושהשגשוג והלבלוב ישובו להיות מנת חלקנו.

בברכת חג פסח שמח וקריאה נעימה,
צוות אורטל.

4 טיפוסי מראיינים : חכם, רשע, תם ושאינו יודע לשאול - כיצד להצליח בראיון עבודה עם כל אחד מהם ?

ראיון העבודה יכול להיות מעמד אמנם מעט מלחיץ ומביך, אך כזה המהווה הזדמנות עבורך להציג את עצמך ואולי להתקבל לתפקיד שרצית. ואולם, הראיון עלול להיות גם חוויה לא נעימה הכרוכה ביחס לא סימפטי מצד המראיין ואולי אף גרוע מכך.
איך תדע למה לצפות ? זהו, שבדרך כלל לא ניתן לדעת זאת עד שאתה נכנס, פוגש פנים מול פנים את המראיין והראיון מתחיל. לפיכך כדאי ורצוי להתכונן לכל מצב. עם זאת, כאשר ההפניה לראיון מתבצעת דרך חברת כוח אדם , כחלק מההכנה שיועץ ההשמה מעניק לך, תוכל לקבל רקע מיהו המראיין שתפגוש ואיזה סוג ראיון אתה צפוי לעבור.

ניתן לאפיין 4 סוגי מראיינים, שבאווירת הפסח המתקרב בחרנו להגדירם כארבעת הבנים שבהגדה :
חכם, רשע, תם ושאינו יודע לשאול.

למאמר המלא

טיפ החודש

שלחת קורות חיים במייל, בנושא ציינת – עבוד משרת X, ובגוף המייל הוספת כמה מילים כהקדמה לקורות החיים, או צירפת הקדמה בדף נפרד ? כדאי לדעת שיש סיכוי רב שקורות החיים יודפסו ו/או יועברו לאדם המטפל במיונם, כך שקרוב לוודאי שהדברים שכתבת בנושא ובגוף המייל לא יילקחו בחשבון.

לפיכך, בין אם אתה שולח את קורות החיים שלך בפקס ובין אם במייל, דאג שתקציר המידע הרלוונטי יופיע על גבי מסמך קורות החיים ולא רק בדף המקדים או בשורת הנושא ובגוף המייל. כך תבטיח שגם אם קורות החיים שלך יודפסו, ניתן יהיה לראות בבירור לאיזו משרה שלחת את קורות החיים ומהם הדברים החשובים שמצאת לנכון לציין.

לקריאת טיפים נוספים לכתיבת קורות חיים
להכנת קורות חיים

שימו לב -
לרגל חופשת חג מרוכזת, יהיו סניפי אורטל סגורים מה- 8.4 ועד
ה- 17.4. נשמח לעמוד לרשותכם בסניפים ביום א', ה- 19.4.
פניות באמצעות אתר אורטל תטופלנה לאחר חופשת הפסח.

סניף אורטל בכפר סבא עבר למשכנו החדש, ברחוב וויצמן 130. דרכי ההתקשרות נותרו ללא שינוי. לרשימת הסניפים

חיילים משתחררים מחפשים עבודה באורטל
 
בתחילת החודש נערך בגני התערוכה בת"א יריד המשתחררים המרכזי של האגודה למען החייל. יועצי ההשמה של אורטל עמדו לרשותם של אלפי חיילים שנרשמו בדוכן החברה, ולקראת שחרורם יסייעו בידם למצוא כיוון תעסוקתי מתאים.
 
עבודה לחיילים משוחררים באורטל
 
יש לך הצעות / רעיונות לשיפור הניוזלטר ?
רוצה להציע נושאים למאמרים בתחום חיפוש עבודה ?
נשמח לשמוע את דעתך

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?