קוראים יקרים,

השנה החדשה שבפתח מביאה עמה רוחות של תקווה באשר לסיומו של המיתון והמשבר הכלכלי שפקד את ישראל והעולם בחודשים האחרונים. מדדים שונים שהתפרסמו לאחרונה מצביעים על התאוששות המשק וניתן להניח שהדבר יבוא לידי ביטוי בהדרגה גם בשוק העבודה.

באווירה זו, של אופטימיות ושל התחדשות, בחרנו להציג בפניכם בניוזלטר הפעם פן חדש בתהליך חיפוש העבודה – הפן האישי הפנימי והכוח הטמון בכל אחד אחת מכם ליצור ולשנות מציאות. במאמר תוכלו לקרוא על שינוי הגישה כלפי תהליך חיפוש העבודה, ועל חשיבות לקיחת אחריות ויצירת מחויבות אליו.

אנו מאחלים לכולכם שנה טובה ומוצלחת, שנה שבה תמצאו את המשרה המתאימה ביותר עבורכם, שנה של צמיחה והגשמה עצמית, שנה של ברכה.

חג שמחאנו מאחלים לכל בית ישראל שנה טובה ומתוקה!
 
קריאה מהנה,
צוות אורטל

אחריות אישית ומחויבות בתהליך מציאת עבודה / עצי שילון


תהליך מציאת עבודה חדשה הינו שלב הכרחי בקידומנו האישי והמקצועי, וניתן לשפר את סיכויי הצלחתו באמצעות לקיחת אחריות והתחייבות לתהליך. כיצד עושים זאת?...

אחד המכשולים השכיחים שאני מוצאת בקרב מחפשי עבודה היא "האמונה החוסמת", הבאה לידי ביטוי במשפטים הבאים: אני לא יכול... יש יותר טובים ממני... אני לא יכול לקבל עזרה... אין לי ניסיון... אני מבוגר מידי...
והרשימה ממשיכה וממשיכה ולעיתים גם ארוכה מאוד.

אין ספק, מציאת עבודה זו עבודה. מדובר במסע מאתגר וכמו בכל מסע חשוב גם לדעת ליהנות ממנו. הגדילו את האחריות והמחוייבות שלכם לתהליך ובכך תשפרו את סיכוייכם להצליח בו...

למאמר המלא

טיפ החודש

לא יכול להגיע לראיון עבודה / מרכז הערכה שנקבע לך? הודע על כך מראש

במסגרת תהליך חיפוש העבודה פנית לחברת כח אדם, שתסייע לך. קבלת מס' הצעות עבודה, חלקן נראות לך יותר וחלקן פחות. בסיכומו של דבר, החלטתם יחד על המשרות המתאימות לך ביותר, ויועצ/ת ההשמה מתאם/ת לך ראיונות עבודה / מרכזי הערכה אצל אותם לקוחות, ומעדכן/ת את אנשי הקשר אודות הגעתך.
הנה הגיע היום בו מתקיים הראיון / המרכז, אך מסיבה כלשהי (שלעיתים אף אינה תלוייה בך) אינך יכול להגיע למפגש שתואם. דברים קורים, ונאלצים בשל כך לשנות תוכניות, גם אם מדובר בראיונות עבודה.
השאלה היא מה אתה אמור לעשות במקרה זה? צריך בכלל להודיע למישהו? האם אתה בכלל מחוייב להודיע למישהו?

חשוב שתדע, כאשר מתואם לך ראיון עבודה / מרכז הערכה אצל לקוח, הדבר נעשה בתיאום ישיר מולו, כך שפרטיך מועברים למחלקת הגיוס. במצב שבו לא הגעת לראיון שנקבע לך ולא הודעת על כך מראש ליועצ/ת ההשמה שהפנה אותך, הדבר מתועד במחלקת הגיוס של הארגון, ועלול לחסום את אפשרותך להגיש מועמדות חוזרת בהמשך.

לכן, ההמלצה שלנו היא: אם אינך יכול להגיע למפגש שתואם לך, קח אחריות והודע על כך מראש ליועצ/ת ההשמה, עמו אתה בקשר. גם אם שיחת הטלפון גורמת לך לתחושה של אי נעימות, עשה זאת למרות הכל. הודעה בזמן, אף תאפשר ליועצ/ת ההשמה לתאם לך מועד חלופי לראיון / מרכז הערכה, אם יש צורך.
וגם אם נפתחה לך דלת ומצאת עבודה, אל "תטרוק" את הדלת במקומות עבודה אחרים, שייתכן ותרצה לפנות אליהם שוב בעתיד.

בהצלחה.

יש לך הצעות / רעיונות לשיפור הניוזלטר ?
רוצה להציע נושאים למאמרים בתחום חיפוש עבודה ?
נשמח לשמוע את דעתך

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?