קוראים יקרים,

עכשיו, כשמצב שוק העבודה כבר הולך ומשתפר, רבים ממחפשי העבודה, בעיקר הצעירים וחסרי הניסיון שבהם, שוללים לעיתים הצעות עבודה מראש, בשל שכר שאינו עומד בציפיותיהם. הם אינם לוקחים בחשבון רכיבי שכר, תנאים והטבות שמתווספים לשכר והופכים את התמורה שהם מקבלים עבור עבודתם לאטרקטיבית הרבה יותר. בניוזלטר הפעם תוכלו לקרוא מהם ההטבות שכדאי לשים אליהן לב, וכמה הן שוות בפועל.
עוד בניוזלטר, תוצאות סקר שערכנו בנושא האופטימיות של מחפשי העבודה, והטיפ החודשי.

לכרטיס שלנו בפייסבוק כבר הצטרפתם?
טיפים, מאמרים והצעות עבודה עדכניות מחכים לכם שם.
אז אם רשת הפייסבוק היא חלק מחייכם, תוכלו להיעזר בה גם בתהליך חיפוש העבודה .


קריאה נעימה,
צוות אורטל

תנאים טובים למתאימים?
כמה כסף שוות ההטבות הנלוות לשכר במקום העבודה הבא שלך ?

תומר, חייל משוחרר, הגיע לאחד הסניפים שלנו וביקש לדעת מהן אפשרויות התעסוקה העומדות בפניו. יועצת ההשמה הציגה בפניו מס' כיוונים ועדכנה אותו בכמה משרות פנויות שעשויות להתאים לו. אך תומר דחה את כולן על הסף: "המשכורת נמוכה מדי, אני לא מעוניין...", הוא השיב.
"זוהי טענה שאנו שומעים לא פעם מצד מחפשי עבודה חסרי ניסיון, שנמצאים בתחילת דרכם המקצועית", אומרים המומחים של אורטל משאבי אנוש. "והיא מוטעית ביסודה. בדרך כלל מדובר בחיילים משוחררים או בוגרי תואר ראשון שרק סיימו את לימודיהם, ואלה פעמים רבות מפספסים משרות "שוות" במיוחד, גם אם המשכורת בהן אינה גבוהה כל-כך, רק מכיוון שהם אינם מכירים בערכן של ההטבות הנלוות לשכר".
אז לאילו הטבות, מעבר לשכר, כדאי לשים לב, וכמה הם שוות לך?

למאמר המלא

טיפ החודש

הסוכן החכם מחפש בשבילך עבודה

אתה מחפש עבודה במרבית אתרי חיפוש העבודה המובילים שהשימוש בהם ללא תשלום. במקום להיכנס כל יום לכל האתרים ולחפש משרות חדשות שהתעדכנו באתר בתחום שאתה מחפש בו, הירשם לשירות "סוכן חכם" והוא יעדכן אותך על המשרות החדשות.

איך עושים זאת?
1. מגדירים מראש את מאפייני חיפוש העבודה על פי דרישותיך, כגון: באילו תחומים אתה מחפש עבודה, באילו תפקידים, באיזה אזור בארץ וכדומה. מומלץ להגדיר גם תחומים המשיקים לתחום הספציפי שבו אתה מחפש – אולי דווקא אם תהיה פתוח לתחומים ולתפקידים אחרים תמצא משהו מעניין.
2. בוחרים באיזה אמצעי תרצה לקבל את ההודעה- במייל (בחינם) או בהודעת SMS (במחיר משלוח ה-SMS).
3. בוחרים באיזו תדירות תרצה לקבל את ההודעה על עדכון משרה חדשה רלוונטית עבורך באתר – האם פעם ביום, האם ברגע עדכון המשרה לאתר וכדומה.
4. מאשרים וכל שנותר לעשות הוא לעקוב אחר ההודעות הנשלחות אליך, על פי הפרמטרים שהגדרת. "הסוכן החכם" ישלח לך התראות על המשרות החדשות ותוכל להיות בטוח שלא תפספס שום משרה שפורסמה באותו אתר ועשויה להיות רלוונטית עבורך.

ישנם אתרים, המאפשרים להגדיר יותר מסוכן חכם אחד, וכך תוכל להתעדכן על משרות חדשות במספר בתחומים שונים במקביל.

להרשמה ל סוכן החכם של אורטל

אופטימיות בקרב מחפשי עבודה -
סקר אורטל משאבי אנוש קובע כי 40% ממחפשי העבודה מעריכים כי ימצאו עבודה תוך חודש
 
הנתונים על עלייה בביקוש לעובדים שפורסמו לאחרונה והעדכונים על יציאה מהמשבר והתאוששות המשק השפיעו על מצב הרוח של מחפשי העבודה – כך עולה מסקר שערכנו באתר אורטל בקרב כ- 500 מחפשי עבודה. מתוצאות הסקר שמחנו לגלות כי רוב מחפשי העבודה מאמינים שימצאו עבודה בשלושת החודשים הקרובים. והדבר בהחלט מצביע על אופטימיות, שחשובה בתהליך חיפוש העבודה.

על- פי הסקר, 40% ממחפשי העבודה אופטימיים מאוד לגבי תהליך חיפוש העבודה שלהם, ומעריכים כי ימצאו עבודה בחודש הקרוב.
22% מעריכים כי ימצאו עבודה ב-3 החודשים הקרובים.
16% ממחפשי העבודה לא כ"כ אופטימיים ומעריכים כי ייקח להם לפחות חצי שנה למצוא עבודה,
ו-22% די פסימיים ואינם מאמינים שימצאו עבודה בתקופה הקרובה.
 

אופטימיות בקרב מחפשי עבודה

יש לך הצעות / רעיונות לשיפור הניוזלטר ?
רוצה להציע נושאים למאמרים בתחום חיפוש עבודה ?
נשמח לשמוע את דעתך

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?