קוראים יקרים,

החגים אוטוטו כאן, ועימם אווירת ההתחדשות והאופטימיות. שוק העבודה הולך ומתייצב, הביקוש לעובדים חוזר להיות גבוה והאבטלה ממשיכה לרדת - בהחלט נקודת פתיחה מצוינת לשנה החדשה.

וברוח ברכות החג, בחרנו בניוזלטר הפעם להביא בפניכם את הדרכים כיצד להיות לראש ולא לזנב בתהליך מציאת העבודה החדשה שלכם וכיצד להבליט את עצמכם בכל שלב בו, לצורך הגדלת סיכויי הקבלה שלכם למשרה המבוקשת.

עוד בניוזלטר – טיפ החודש, העוסק בדרך הנכונה ביותר לעזוב מקום עבודה, עוד לפני שמתחילים בדרך חדשה, והזמנה לדף המעריצים החדש של אורטל ולעבודה בפייסבוק.

שנה טובה,
צוות אורטל

"שנהיה לראש ולא לזנב"...
איך להבליט את עצמך בתהליך מציאת העבודה החדשה שלך?

ראש השנה בפתח, ואחת מברכות החג הינה "שנהיה לראש ולא לזנב". לברכה זו מספר פרשנויות - הראשונה מתייחסת לשאיפה להיות ראשון ומוביל בתחומי החיים השונים, השנייה מאחלת שנדע להביט קדימה ולתכנן את צעדנו בחוכמה (ולא רק להסיק מסקנות בדיעבד), השלישית מצביעה על התקדמות בחיים - שנלך קדימה לכיוון הראש ולא אחורנית, ועוד.
 
אז נכון, לא בכל תחומי החיים אנחנו רוצים וצריכים להיות תמיד בראש, ולא בכל מצב מדובר בתחרות כלשהי, אך תחום חיפוש עבודה הוא בהחלט כזה. כשעל כל משרה מתמודדים עשרות מועמדים, איך בכל זאת תוכל להבליט את עצמך וליצור לעצמך בידול מול המתחרים שלך?
 
לחברינו ב- פייסבוק ולמצטרפים חדשים,
 
בימים אלה אנו מתחדשים בדף מעריצים חדש (שבהמשך יחליף את העמוד הנוכחי שלנו שם) .
אתם מוזמנים ללחוץ אהבתי
ולהיות מעודכנים בזמן אמת על משרות חדשות, טיפים מועילים וחדשות מעולם התעסוקה.

לדף החדש של אורטל ולעבודה

טיפ החודש

הדרך הנכונה ביותר לעזוב מקום עבודה, עוד לפני שמתחילים בדרך חדשה

כל סוף הוא התחלה חדשה, זה ידוע, אבל הפעם, בטרם תתחיל השנה החדשה, אנחנו רוצים לדבר דווקא על הסוף:

אתה מחפש עבודה ובקרוב תעזוב את העבודה הנוכחית שלך? השתדל לעזוב בצורה יפה ומכובדת. גם אם היה לך ממש רע במקום העבודה ההוא, גם אם התייחסו אליך לא כ"כ יפה, גם אם אתה מתחיל בעוד שבועיים לעבוד במשרת חלומותיך ואין שום סיכוי שאי פעם תחזור למקום העבודה הזה – עדיין, כדאי שתעזוב ביחסים טובים ובתחושה נעימה.

מה זה אומר?
ראשית, הודע על עזיבתך בפרק זמן סביר והוגן, לפחות על פי החוק ואף מעבר לכך, על מנת שיוכלו להתארגן בהתאם ולמצוא לך מחליף. שנית, הקפד להעביר חפיפה כמו שצריך, השתדל לעבוד כרגיל עד לרגע עזיבתך ואל תזלזל בעבודה ותגרום נזקים לחברה. ולבסוף, הימנע מעימותים וסכסוכים עם מי מחבריך לעבודה או המנהלים/הממונים עליך.

ומדוע זה כ"כ חשוב?
אינך יודע מתי בעתיד יצטלבו דרכיכם. אולי החברה שבה תעבוד מקיימת קשרי עבודה עם חברה זו ועלולה להיגרם לך אי נעימות באם היחסים ביניכם יהיו עכורים?
אם טרם מצאת מקום עבודה – יתכן שבאחד המקומות שאליו תגיש מועמדות תתבקש להציג ממליצים – את מי תיתן כממליץ אם "תשרוף את הגשרים" ממקומות העבודה הקודמים שלך?
ובכלל, אם טרם מצאת עבודה, אולי דווקא קשריך הטובים עם המנהלים במקום העבודה הקודם יכולים להועיל - אולי הם יוכלו לסייע לך למצוא את מקום העבודה הבא שלך.
לכן, בכל מקום עבודה שאתה עוזב - התעלה על המחלוקות ביניכם וסיים את זה יפה. שמור על קשרים טובים עם הקולגות ועם המנהלים שם, כולל אפילו מייל או שיחת טלפון אחת לתקופה כלשהי (עכשיו, לדוגמא, זה זמן טוב לאחל להם שנה טובה). גרום לכך שיזכרו אותך לטובה – זה יועיל לך גם ברמה האישית (תמיד נחמד שחושבים עליך דברים חיוביים ואין לך "אויבים") וגם ברמה המקצועית.

בהצלחה!

שנה טובה

יש לך הצעות / רעיונות לשיפור הניוזלטר ?
רוצה להציע נושאים למאמרים בתחום חיפוש עבודה ?
נשמח לשמוע את דעתך

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?