קוראים יקרים,

במסגרת פעילותנו ברשתות החברתיות ובפורומים לחיפוש עבודה למיניהם, אנו נתקלים לא אחת בשאלות ובדיונים מעניינים של מחפשי עבודה בנושאים שונים הקשורים לתהליך חיפוש העבודה. אחת משאלות אלה הובילה אותנו לנושא המאמר בניוזלטר שלנו הפעם: האם התקופה שלפני סוף השנה האזרחית הינה עיתוי טוב לחיפוש עבודה. במאמר נסקור גם באילו תחומים דווקא בתקופת סוף השנה נדרשים יותר עובדים.

עוד בניוזלטר, טיפ החודש, המסביר עד כמה חשוב להודיע מראש במקרים שאינך יכול להגיע לראיון עבודה או למרכז הערכה שנקבע לך.

לאלו מכם שטרם הצטרפו לדף החדש שלנו בפייסבוק – אתם מוזמנים לעשות זאת ולהתעדכן בזמן אמת במשרות חמות , מאמרים, טיפים ודיונים מקצועיים.
 
חנוכה שמח
וקריאה נעימה,
צוות אורטל
לחברינו ב- פייסבוק ולמצטרפים חדשים,
 
התחדשנו בדף מעריצים חדש (שבהמשך יחליף את העמוד הנוכחי שלנו שם).
אתם מוזמנים ללחוץ אהבתי
ולהיות מעודכנים בזמן אמת על משרות חדשות, טיפים מועילים וחדשות מעולם התעסוקה.

לדף החדש של אורטל ולעבודה
חיפוש עבודה – האם זו שאלה של עיתוי?
 
סוף שנת 2010 מתקרב, ובעסקים רבים ניכרת היערכות – בחלקם מתכוננים לספירות המלאי למיניהן, בחלקם עוסקים בביצוע תוכניות והכנת תקציבים לשנת 2011, וכמעט בכולם עמלים על סיכום שנת המס. (אהה, כן, בחלקם גם מתכננים את אירוע סוף השנה של החברה או את מסיבת הסילבסטר השנתית – אבל זה לא קשור לכאן...).
 
איך סוף השנה האזרחית משפיע עליך כ מחפש עבודה ? האם כדאי עכשיו לשלוח קורות חיים לחברות השונות או שמרבית החברות "מקפיאות" כרגע גיוסי עובדים חדשים?
 

טיפ החודש

לא יכול להגיע לראיון עבודה / מרכז הערכה שנקבע לך? הודע על כך מראש

במסגרת תהליך חיפוש העבודה פנית לחברת כח אדם, שתסייע לך. קבלת מס' הצעות עבודה, חלקן נראות לך יותר וחלקן פחות. בסיכומו של דבר, החלטתם יחד על המשרות המתאימות לך ביותר, ויועצ/ת ההשמה מתאם/ת לך ראיונות עבודה / מרכזי הערכה אצל אותם לקוחות, ומעדכן/ת את אנשי הקשר אודות הגעתך.
הנה הגיע היום בו מתקיים הראיון / המרכז, אך מסיבה כלשהי (שלעיתים אף אינה תלויה בך) אינך יכול להגיע למפגש שתואם. דברים קורים, ונאלצים בשל כך לשנות תוכניות, גם אם מדובר בראיונות עבודה.
השאלה היא מה אתה אמור לעשות במקרה זה? צריך בכלל להודיע למישהו?האם אתהבכלל מחוייב להודיע למישהו?

חשוב שתדע, כאשר מתואם לך ראיון עבודה / מרכז הערכה אצל לקוח,הדבר נעשה בתיאום ישיר מולו, כך שפרטיך מועברים למחלקת הגיוס. במצב שבו לא הגעת לראיון שנקבע לך ולא הודעת על כך מראש ליועצ/ת ההשמה שהפנה אותך, הדבר מתועד במחלקת הגיוס של הארגון, ועלול לחסום את אפשרותך להגיש מועמדות חוזרת בהמשך.

לכן, ההמלצה שלנו היא: אם אינך יכול להגיע למפגש שתואם לך, קח אחריות והודע על כך מראש ליועצ/ת ההשמה, עמו אתה בקשר. גם אם שיחת הטלפון גורמת לך לתחושה של אי נעימות, עשה זאת למרות הכל. הודעה בזמן, אף תאפשר ליועצ/ת ההשמה לתאם לך מועד חלופי לראיון / מרכז הערכה, אם יש צורך.
וגם אם נפתחה לך דלת ומצאת עבודה, אל "תטרוק" את הדלת במקומות עבודה אחרים, שייתכן ותרצה לפנות אליהם שוב בעתיד.

בהצלחה!

חג חנוכה שמח!

יש לך הצעות / רעיונות לשיפור הניוזלטר ?
רוצה להציע נושאים למאמרים בתחום חיפוש עבודה ?
נשמח לשמוע את דעתך

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?