קוראים יקרים,

אווירת פורים והרוח ההיתולית כבר מורגשת בכל מקום. זהו חג אהוב על רבים (לאו דווקא על ילדים...) שרואים ביום זה הזדמנות להיות, ולו ליום אחד, מישהו אחר.
אנחנו בעד.
כל אחד הרי צריך הזדמנויות לשמוח ולהתפרק. ובכל זאת, גם כעת, חשוב לזכור כי יש דברים שצריך לקחת ברצינות כל השנה, אחד מהם הוא ראיון עבודה. בניוזלטר הנוכחי תוכלו לקרוא מדוע ראיון העבודה אינו המקום לעטות בו מסכה או תחפושת.
טיפ החודש שלנו עוסק הפעם בחשיבותה של מהירות התגובה למשרות - קראו ויישמו !

ראיון עבודה - לא מקום לתחפושות
 
מחפשי עבודה רבים נוטים, מתוך ניסיון להרשים את המראיין, "להתחפש" למישהו אחר במהלך הראיון. הדבר בא לידי ביטוי הן בסגנון הלבוש לראיון, שלעיתים אינו תואם לתפקיד או לאופיו של המועמד, והן במובנים אחרים.

חשוב לזכור: לראיון עבודה לא מגיעים בתחפושת, לא בפורים ובוודאי ובוודאי לא בכל ימות השנה. נכון, זהו המקום שבו אתה אמור לשווק את עצמך, ולכן לעיתים יש נטייה לייפות במקצת את המציאות. אך גם אם "עיגול פינות" נחשב למעשה לגיטימי ברוב המקרים, הרי שאין הכוונה לכך שבעת הראיון תעטה על עצמך מסיכה או תחפושת, על מנת להציג מישהו שאינך. עליך להיות עצמך בכמה מובנים... ולמה אנו מתכוונים?...
 

למאמר המלא

טיפ החודש


"להכות בברזל כשהוא חם" – על חשיבות התגובה המהירה בתהליך חיפוש העבודה

אתה רואה מודעת דרושים באתר שלנו, בדף הפייסבוק שלנו או באחד מאתרי הדרושים. המשרה נראית לך מעניינת ועושה רושם שאתה עשוי להתאים לה? הגש מועמדות מיד ואל תתמהמה. תגובה מהירה למודעות היא בעלת חשיבות גבוהה בתהליך חיפוש העבודה. מדוע?
מעסיק שמחפש עובדים ומפרסם מודעת דרושים מצפה לקבל כמות מסויימת של קורות חיים, שאותם הוא ייבחן ואותם יסנן. אם הוא פרסם מודעה ביום ראשון, וביום שני בבוקר, כשהוא מגיע למשרד, מחכים לו מאות קו"ח במייל, הוא ירצה לעצור את הפרסום עד שיטפל בכל קורות החיים שהגיעו, על מנת שלא יוצף סתם כך בקורות חיים שלא לצורך. על אחת כמה וכמה כשמדובר בחברות כוח אדם והשמה שמטפלות באלפי משרות פנויות, ולכן מעדכנות את המשרות בלוחות הדרושים בתדירות גבוהה. כך עלול להיווצר מצב שבו משרה שמופיעה היום, כבר לא תופיע מחר. אם ברגע שראית את המודעה לא שלחת קורות חיים, ואמרת לעצמך – אשלח כבר מחר, מחר כשתנסה למצוא את המודעה – לא תמצא אותה כי היא הוסרה.

יתרה מכך, מחפשי עבודה רבים שהגדירו לעצמם סוכן חכם באתרי חיפוש עבודה שונים, נתקלים לא אחת במצב שבו הם נכנסים בערב למייל, רואים משרה שנשלחה אליהם מהסוכן החכם, מנסים להיכנס אליה ומקבלים הודעה שהיא לא אקטואלית. אין ספק, הדבר מאכזב ומתסכל, אך כנראה שהמעסיק או חברת כח האדם כבר קיבלו מספיק קורות חיים והחליטו להפסיק את הפרסום. לפיכך, מומלץ בעת תקופת חיפוש עבודה לבדוק את תא הדוא"ל שלך בין פעמיים לשלוש פעמים במהלך כל היום. ושוב, ברגע שאתה נתקל במשרה שעשויה להתאים לך – הגש מועמדות מיד.

בהצלחה!

יש לך הצעות / רעיונות לשיפור הניוזלטר ?
רוצה להציע נושאים למאמרים בתחום חיפוש עבודה ?

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?