קוראים יקרים,

נתוני הלמ"ס שהתפרסמו השבוע מציגים תמונה מעודדת מאוד בכל הנוגע לתחום התעסוקה. על-פי נתונים אלה, האבטלה ירדה ל- 5.7% בלבד- שפל של 27 שנה. הסיבה העיקרית לכך היא הצמיחה הגבוהה במשק, הגורמת לגיוס עובדים חדשים במרבית תחומי התעסוקה.

כחלק מסדרת "זרקור על מקצוע" שאנו מציגים מעת לעת, במסגרתה אנו בוחרים תחום עיסוק ומרחיבים עליו את ה"דיבור", נעסוק בניוזלטר הפעם באפשרויות התעסוקה במחסנים ובמרכזים הלוגיסטיים של החברות השונות, שגם בהם קיימת דרישה גבוהה לעובדים במגוון רחב של תפקידים.

עוד בניוזלטר, הסבר ותמונות מכנס המשתחררים האחרון שחברת אורטל השתתפה בו, וטיפ החודש העוסק במערכות האוטומטיות למיון קורות חיים ובדרכים בהן ניתן למנוע מצב בו קורות החיים שלך יילכו לאיבוד.

קריאה מהנה,
צוות אורטל

 

מחסן של אפשרויות: הכל על מגוון התפקידים במחסן

הצמיחה הגבוהה במשק בתחומים השונים הובילה להגברת הייצור, השיווק והייבוא של מוצרי צריכה רבים, כולל מוצרי מזון, תרופות, טואליטיקה, קוסמטיקה, ביגוד וכדומה. כתוצאה מכך חברות וארגונים שונים מתגברים כל העת את עובדיהן. בעיקר לקראת החגים, אך גם בימים ש"בשגרה". כחלק מההיערכות, זה זמן רב שקיים ביקוש גבוה לעובדים בתפקידי המחסן. בחלק מהמפעלים אף מדובר בסוג של עבודה מועדפת.

מחסנאי
מחסנאי הוא שם כולל למס' תפקידים במחסן. תפקיד זה משתנה מחברה לחברה, בהתאם לגודל החברה ולהיקף פעילות המחסן שלה. חברות גדולות, בעלות מחסנים ומרכזים לוגיסטיים (מרלו"ג) גדולים ועתירי פעילות – מפצלות את תפקידו של המחסנאי למס' תפקידים: מלקט, בקר, מלגזן, מחסנאי ממוחשב, כפי שיפורט בהמשך. לעומת זאת, בחברות בינוניות או קטנות – תפקידו של המחסנאי כולל למעשה תפקידים מגוונים מכל מקצועות אלו, כגון: ארגון סידור וטיפול במחסן, ליקוט מהמלאי, אריזת משטחים והעמסתם על משאיות, אחריות על מלאי, הפקת דוחות, הנפקת שטרי מטען וגבייה, אחריות על קבלת סחורה מספקים, ועוד. במחסנים שבהם המחסנאי ממלא אחר כל התפקידים האלה יחד, קיימת הזדמנות לרכוש ניסיון במגוון רחב של מקצועות מחסן בו זמנית.

אז מהם בעצם התפקידים הנכללים תחת השם "מחסנאי"? מהיכן מתחילים ואיזה ניסיון נדרש? התשובות – במאמר המלא.

למאמר המלא

טיפ החודש

תוכנות אוטומטיות לסריקת קורות חיים

לא רבים יודעים זאת, אך בחברות המגייסות עובדים רבים, כגון חברות גדולות, חברות כ"א והשמה, קיימות כיום מערכות מחשב אוטומטיות שסורקות את קורות החיים מתוך הדוא"ל, "קוראות" את הפרטים האישיים המזהים מתוך קורות החיים : שם, מס' ת.ז., כתובת מגורים, מספרי טלפון, כתובת דוא"ל, תאריך לידה ועוד, ומעבירות אותם למערכות משאבי אנוש מקצועיות (בעיקר כשמדובר בחברות כח אדם והשמה). על מנת לאפשר למערכות הללו לזהות את פרטיכם האישיים, יש לדאוג כי הפרטים האישיים יהיו נגישים ככל שניתן ל"קורא".
כיצד עושים זאת ?
מעבירים מסמך קו"ח בקובץ word בלבד
דואגים שהפרטים האישיים יופיעו כבר בתחילת המסמך
מציינים בכל שורה פרט מזהה אחד בלבד (ולא מציינים לדוגמא כתובת ומס' טלפון באותה השורה)
מוותרים על שימוש בטבלאות או בכל פונקציה מורכבת אחרת 

דוגמא:
פרטים אישיים:
שם: ישראלה ישראלי
שנת לידה: 1970
מס' ת"ז: 026423152
כתובת: רחוב החרצית 7, תל אביב
טלפון: 03-8765432
טלפון נייד: 050-1234567


כך תבטיחו לעצמכם זיהוי בקלות על ידי המערכת, ותאפשרו לנו לדעת בדיוק מי אתם ולהגיע אליכם ביתר קלות. זאת ועוד, מומלץ לשלב בקורות החיים מילות מפתח הקשורות למקצוע שבו אתם מבקשים להשתלב, על מנת שגם בחיפוש על-פי מילות מפתח במערכת האוטומטית, יעלו קורות החיים שלכם בחיפוש ויקודמו.


בהצלחה!

אורטל בכנס חיילים משתחרים - יולי 2011

בתחילת החודש, בתאריכים 6,7,10 ביולי, נערך בגני התערוכה בת"א יריד המשתחררים המרכזי של האגודה למען החייל. יועצי ההשמה של אורטל עמדו לרשותם של אלפי חיילים שנרשמו בדוכן החברה, ויקבלו, לקראת שחרורם, ייעוץ תעסוקתי וסיוע במציאת עבודה ההולמת את כישוריהם, שאיפותיהם ותחומי העניין שלהם.

חברת אורטל מאחלת לכל המשתחררים/ות הצלחה רבה באזרחות!

 
יש לך הצעות / רעיונות לשיפור הניוזלטר ?
רוצה להציע נושאים למאמרים בתחום חיפוש עבודה ?

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?