קוראים יקרים,

ידיעה בעיתון על קורס מיוחד שנפתח לנשים המעוניינות להשתלב בתחום החשמל, משכה את עינינו החודש והובילה אותנו להתמקד בנושא זה. לפיכך, במסגרת סדרת "זרקור על מקצוע" שאנו מציגים מעת לעת, נעסוק בניוזלטר הפעם בתחום החשמל, הנהנה מביקוש גבוה כל העת ומאפשר עניין, אפשרויות קידום ושכר גבוה. במאמר תוכלו למצוא מידע על חלק ממקצועות אלה, ולבחון האם זהו תחום שהייתם מעוניינים להשתלב בו, להתקדם בו ולבנות לעצמכם מסלול לקריירה מבטיחה.

עוד בניוזלטר הפעם, טיפ החודש העוסק בחיפוש עבודה דרך הפייסבוק.


קריאה נעימה וחורף נעים,
צוות אורטל

"חשמל זורם בכפות ידיך"?
מקצועות החשמל - מקצועות בביקוש גבוה

לאחרונה פורסמה באמצעי התקשורת ידיעה אודות קורס ראשון מסוגו להכשרת חשמלאיות מטעם חברת החשמל והתמ"ת. מטרת היוזמה היא לשבור את המיתוס לפיו מקצוע החשמל הינו מקצוע גברי ולהגדיל את מס' הנשים הפועלות בו. הדבר מהווה הוכחה נוספת לכך שמקצועות החשמל הם מהמקצועות המבוקשים בישראל, וקיים במשק (וגם אצלנו) מגוון רחב של משרות פנויות בתחום זה.

אז מה הם בעצם מקצועות החשמל? כיצד נכנסים לתחום ואיזו השכלה נדרשת? ננסה להשיב על הכל בסקירה שלהלן (המאמר מתייחס לנשים וגברים כאחד והשימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד)

לקריאת המאמר המלא

טיפ החודש
פייסבוק - לא רק לחברים... : חיפוש עבודה דרך רשתות חברתיות

לאור בקשות חוזרות של קוראינו, להלן שוב הטיפ כיצד מומלץ להשתמש בפייסבוק לצרכי חיפוש עבודה:
לשלל הדרכים הקיימות לחיפוש עבודה, הכוללות אתרי חיפוש עבודה, חברות כ"א והשמה, חבר מביא חבר, מודעות בעיתונים וכיוצ"ב, התווספה בשנים האחרונות דרך נוספת שצוברת יותר ויותר תאוצה – הרשתות החברתיות.
כיום כבר ידוע שהפייסבוק אינו רק כלי חברתי, הוא יכול לסייע לכם במציאת עבודה, כמובן לא כאמצעי יחיד, אלא בנוסף לדרכים האחרות הקיימות.

חברות וארגונים רבים משתמשים בפייסבוק ככלי לגיוס עובדים. לצורך כך, בחיפושן אחר עובד לתפקיד מסוים, הן ממפות את רשימת הדרישות מהתפקיד ועורכות חיפוש בפייסבוק אחר כרטיסים שמילות המפתח הללו מופיעות בהן. אם לדוגמא מחפשים מזכירים/ות בעלי רקע צבאי של רל"ש/ית, הן עורכות חיפוש על-פי המילה רל"ש/ית וכל מי שמילה זו מופיעה בכרטיס שלו – יעלה בחיפוש.
לכן, מה מומלץ לעשות?
אם עדיין אין לכם כרטיס בפייסבוק – פתחו כרטיס. 
הקפידו שתמונת הפרופיל שלכם תהיה מכובדת – חשבו על כך שאולי המעסיק הבא שלכם רואה אותה. 
השתמשו בשמכם המלא, והימנעו מכינויים מיותרים שעלולים להיתפס כלא רציניים בעיני מעסיקים, כגון: "ישראל התותח", "ישראלה המדהימה" וכדומה. 
אם אתם מחפשים עבודה באופן גלוי (ולא תוך כדי עבודה אחרת), הודיעו על כך לחבריכם בשורת הסטטוס שלכם. אולי דווקא בעבודה של אחד החברים שלך יש משרה פנויה שאתה עשוי להתאים אליה? 
מלאו בכרטיסכם כמה שיותר פרטים על השכלתכם ועל העבודות הקודמות שלכם, כולל הניסיון הצבאי שלכם (כמובן מבלי לעבור על כללי ביטחון שדה). כיום יותר ויותר כרטיסים נראים כתקציר קורות חיים והדבר יכול לסייע מאוד במציאת עבודה. 
הצטרפו לקבוצות ולדפי חברות שעשויות לסייע לכם במציאת עבודה. קיימות גם קבוצות של מחפשי עבודה שחברות מפרסמות שם משרות וגם כרטיסי ודפי חברות כ"א והשמה שמעדכנות מדי פעם משרות. הקשר עם נציג החברות הללו בפייסבוק ישיר וכדאי לנצל זאת לקידום קורות החיים שלכם למשרה שאתם מעוניינים בה. 
מעבר לעדכוני משרות, הקפידו לקרוא גם את הפרסומים השונים המופיעים בכרטיסי ודפי החברות העוסקות בגיוס עובדים. על-פי רוב תוכלו להתעדכן במגמות עדכניות בשוק התעסוקה, וכן לקרוא טיפים ומאמרים שעשויים לסייע לכם בתהליך.

בהצלחה!

יש לך הצעות / רעיונות לשיפור הניוזלטר ?
רוצה להציע נושאים למאמרים בתחום חיפוש עבודה ?

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?