קוראים יקרים,

שנת 2012 מתחילה באי וודאות לגבי מצב התעסוקה. לכאורה, האבטלה נמצאת בשפל, אך האם המצב יימשך או שיתכנו שינויים? בניוזלטר הנוכחי תוכלו לקרוא על סיכום נתוני הביקוש לעובדים בשנת 2011 על פי המדד שלנו.

ואפרופו התחלות... המאמר המרכזי שלנו הפעם עוסק בהתחלת עבודה חדשה ובהמלצות כיצד לנהוג בימי העבודה הראשונים בתפקיד החדש.
עוד בניוזלטר, טיפ החודש העוסק בגמישות הנדרשת בתהליך חיפוש העבודה.

קריאה נעימה,
צוות אורטל

כל ההתחלות קשות? איך להתחיל עבודה חדשה ברגל ימין

סוף סוף זה הגיע. אחרי תקופה לא פשוטה של שליחת קורות חיים, ראיונות עבודה ומבחני מיון, שהתווספו לעשרות טיפים ועצות שקיבלת ויישמת כדי לשפר את סיכוייך למצוא את העבודה המתאימה לך ביותר - הנה זה קרה – מאמציך נשאו פרי ובשעה טובה, אתה מתחיל לעבוד במקום חדש.

אז קודם כל ברכות!
כמו כל התחלה חדשה, גם תחילת עבודה במקום חדש מלווה, קרוב לוודאי, בחששות לא מעטים - במאמר זה ננסה לתת לך מס' דגשים שיסייעו לך לעבור גם את השלב הזה בשלום...

לקריאת המאמר המלא

טיפ החודש
חיפוש עבודה - תבוא עם ראש פתוח

פעמים רבות וודאי אמרו לך שאם אתה יודע מה אתה מחפש - זה יקל עליך למצוא אותו.
כדאי לדעת שבתחום חיפוש העבודה הדבר אינו מדוייק. נכון שחשוב לדעת מהו התחום שבו תרצה לעסוק, אך עם זאת כדאי מאוד לגלות גמישות ולשמור על "ראש פתוח".

למה אנחנו מתכוונים?
לעיתים אתה מחפש עבודה במקצוע שרכשת ו/או שאתה יודע שאתה מעוניין לעסוק בו. אתה ממוקד ושולח קורות חיים להצעות עבודה בתחום זה בלבד, ולעיתים מתוסכל מכך שאין מספיק הצעות עבודה בו או שאינך מוזמן לראיונות עבודה. מה ניתן לעשות במקום להמשיך ולחכות להצעות נוספות בתחום זה? מומלץ מאוד לשמור על פתיחות בכל הקשור להצעות עבודה בתחומים אחרים ובכיוונים שאולי לא חשבת עליהם, משיקים או קרובים, שיתאימו לצרכיך ויוכלו לקדם אותך לעבר מטרותיך. כך, בין אם מדובר במשרות שאתה נתקל בהן במסגרת חיפושיך באתרי דרושים למיניהם, ובין אם מדובר במשרות שמוצעות לך על ידי נציגי חברות כוח אדם וההשמה – גם אם מדובר בתפקידים שונים מזה שהגדרת - הקשב ובחן היטב - אולי באמת המשרה תתאים לך יותר כרגע? אולי התחום החדש יתגלה כתחום מעניין שכדאי לך להשתלב בו בשל הדרישה הגבוהה לעובדים בו ויכולת ההתקדמות המהירה? אולי מדובר במשמרות יותר גמישות שישתלבו לך טוב יותר עם הלימודים?
מחפשי עבודה רבים מצאו עצמם משתלבים בתחומים שלא חשבו עליהם קודם לכן, ומודים לנו על כך עד היום. זאת, בזכות שמירה על גמישות והקשבה ליועצי השמה, שהבהירו להם שבמקצוע זה הם יוכלו לפתח את הקריירה שלהם ולהתקדם, או לחילופין שמקצוע זה מתאים להם יותר מבחינת צרכיהם הנוכחיים (שכר יותר גבוה, שעות עבודה נוחות יותר וכיוצ"ב).
לכן, חשוב שלא תסגור בפניך דלתות בתחום התעסוקה, גם אם זו לא בדיוק הדלת שחיפשת מלכתחילה.

בהצלחה!

סיכום שנה בביקוש לעובדים על-פי מדד מדד אורטל משאבי אנוש:
עלייה של 21% בביקוש לעובדים בשנת 2011 לעומת שנת 2010

בשנת 2011 היה ביקוש גבוה לעובדים בהשוואה לשנת 2010 - כך עולה מנתוני מדד אורטל משאבי אנוש, על-פי המדד, סך הביקוש לעובדים בשנת 2011 עלה ב-21% לעומת שנת 2011.
מניתוח הנתונים על פי תחומים נראה כי במרבית התחומים חלה עלייה בביקושים לעומת שנת 2010, כשבתחום התעשייה בלבד חלה יריד קלה: בתחום האדמיניסטרציה חלה בשנת 2011 עליה של 11.2% לעומת שנת 2010, בתחום הלוגיסטיקה חלה עלייה של 11.8%, בתחום הפיננסים חלה עלייה של 14.2%, בתחום השירות והמכירות חלה עליה של 23.4%, ובתחום התעשייה חלה ירידה של 3.5% לעומת שנת 2010.

ירון לובינסקי, סמנכ"ל אורטל משאבי אנוש: "מניתוח נתוני הביקוש לעובדים במשק הישראלי ניכר כי החל מהרבעון השני של שנת 2010 ועד לסוף הרבעון השלישי של שנת 2011 שוק התעסוקה היה בתקופה מוצלחת מאוד. ברבעון האחרון של השנה חלה ירידה קלה בביקושים. שנת 2012 אמנם התחילה בגיוס רחב היקף של עובדים בתחומי המכירות, בעיקר לאור כניסתן לארץ של חברות אופנה בינ"ל, או פתיחת סניפים נוספים של חברות קיימות, אך לאור תחזיות בנק ישראל ונתוני הכלכלה בעולם, צפויה האטה כלשהי במשק ולכן הביקושים לעובדים עלולים לרדת".

יש לך הצעות / רעיונות לשיפור הניוזלטר ?
רוצה להציע נושאים למאמרים בתחום חיפוש עבודה ?
 
 

מעוניין/ת לקבל את הניוזלטר למייל שלך?  הקש/י כאן

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?