קוראים יקרים,
 
"משנכנס אדר מרבין בשמחה", ואכן חג הפורים שבפתח מביא עימו תחושת שמחה וצהלה. אנו ממליצים לשמור על ה"אורה והשמחה" כפי שעשו ברחבי שושן הבירה, גם בתהליך חיפוש העבודה, עד כמה שאפשר...
לכן, באווירת החג, בחרנו במסגרת טיפ החודש להסביר מה הקשר בין קורות החיים ובין "מגילת אסתר".

כמו כן, במאמר הפעם תוכלו לקבל תשובות לשאלה הכי פופולארית אצל מחפשי עבודה רבים – מדוע לא חוזרים אליי לאחר ששלחתי קורות חיים?
 
בנוסף, אנו גאים להציג את דף הפייסבוק החדש של חברת InTec, שעוסקת בגיוס למשרות בתחומי ההייטק.
אתם כמובן מוזמנים לעשות לנו לייק :-)
 
 
קריאה נעימה,
צוות אורטל
שלחתי קורות חיים, מדוע לא חוזרים אלי?

מועמדים רבים פונים אלינו בצ'אט או בפייסבוק או בטלפון ושואלים מדוע לא יוצרים איתם קשר, לאחר שהגישו מועמדותם למשרות רבות.

זה בהחלט מתסכל לשלוח קורות חיים ולא לקבל אפילו טלפון אחד. ועוד אחרי ששדרגנו את קובץ קורות החיים שלנו, וברור כי ברשותנו כל הכישורים הנדרשים לביצוע התפקיד. אבל צריך להבין שיכולות להיות מספר סיבות שיביאו לכך.

אם כן, אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר בבלגן (ואולי לתת גם קצת תקווה...) ולתת מספר תשובות לשאלה – מדוע לא חוזרים אליי?
 
טיפ החודש
קורות חיים זה לא מגילת אסתר...
 
ברוח חג פורים הקרב ובא, החלטנו כאן באורטל להסביר מדוע לא כדאי לכתוב קורות חיים ארוכים כאורך "מגילת אסתר", ואיך עושים זאת.
כידוע, מעסיקים מקבלים פניות רבות עבור המשרות אותם הם מפרסמים. לכל משרה מגיעים עשרות אם לא מאות של קבצי קורות חיים, אותם המעסיק תוך זמן קצר צריך לקרוא ולהחליט את מי מהמועמדים לזמן לראיון אצלו. כל זה מתרחש תוך הגבלה בזמן ועל כן לכל קובץ יקדיש המעסיק בממוצע 10-20 שניות של קריאה.
אם כן, עליך לכתוב את קובץ קורות החיים שלך באופן "קצר וקולע" על מנת לגרום לכך שיקרא את כולו.
גם אם ניסיונך הוא רב שנים, או שעסקת בתחומים רבים במהלך הקריירה – אין צורך שמסמך קורות החיים יעלה על עמוד 1.
שים לב לגופן בו אתה כותב את קורות החיים שלך. מומלץ להשתמש בגופן אחיד ומקובל כגון Arial מספר 11 או 12. אין צורך בכתב גדול יותר, גופן זה הוא מספיק קריא גם עבור קצרי הראייה שבנינו. ברגע שתקטין את הכתב, תוכל להבחין כי קורות החיים הצטמצמו.
שים לב לצורה בה הצגת את הניסיון התעסוקתי שלך. האם בנוסף לשנים, כתבת גם את החודשים המדויקים בהם עבדת בכל מקום? (לדוגמה: ינואר 2012 עד פברואר 2013) אם כן, הדבר תופס מקום מיותר ואין בו צורך. תוכל לכתוב את השנה בלבד, המעסיק יוכל להסיק מכך פחות או יותר כמה זמן עבדת בכל מקום.
המנע מרווחים רבים בין השורות או הדגשות מיותרות של פרטים בקורות החיים שלך. פעמים רבות, גם מה שנראה לך כחשוב וראוי להדגשה, למעשה ייצור עומס בעיניו של הקורא ו"יעייף" אותו. שמור על כתיבה אחידה ומתונה.
 
בהצלחה!

מעוניין/ת לקבל את הניוזלטר למייל שלך?  הקש/י כאן

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?