קוראים יקרים,

הנה אנחנו כבר בעיצומו של ה"חורף" הישראלי הטיפוסי - המתבטא בעיקר בהתחממות, יובש ותהיות לגבי בוא הגשם. ממש בקרוב עומד להגיע האביב ואיתו גם תקופת החגים, המבשרת את תחילתם של גיוסי הענק לרשתות המובילות.
לכבוד זאת החלטנו הפעם לבצע תחקיר מעמיק על עבודה ברשתות מזון. בניוזלטר זה תוכלו לקרוא בהרחבה על התפקידים המבוקשים אליהם מגייסים כבר בימים אלה.

עוד בניוזלטר, טיפ החודש שלנו מתאים לאלו מאיתנו שהתחילו לעבוד בעבודה חדשה וגילו כי "כגודל הציפיה - כגודל האכזבה". כלומר, מה ניתן לעשות כאשר מתחילים לעבוד בתפקיד חדש ומגלים כי זה לא מה שחשבנו.

קריאה נעימה,
צוות אורטל

למה לא פותחים עוד קופה?
או: הכל על עבודה ברשתות מזון
 
בלי ששמנו לב, חג הפסח מתקרב אלינו בצעדי ענק. מגייסים רבים כבר מתחילים להתכונן ולהרחיב את הגיוס לקראת תקופת החגים, והביקוש לעובדים בתקופה זו עולה מדרגה. הרשתות מתחילות לגייס עובדים כבר עכשיו על מנת להתמודד עם העומס שנוצר לפני ובמהלך החג.
מבין החברות המגייסות בולטות באופן מיוחד רשתות המזון, שפועלות באופן אינטנסיבי בתקופת החגים עקב הצריכה המוגברת של קהל הלקוחות.
לאור עובדה זו – החלטנו הפעם, במסגרת הסקירה שאנחנו מבצעים על מקצועות מבוקשים, לעסוק בתפקידים הנדרשים ברשתות המזון הגדולות.
 

מספר נקודות חשובות:

  • עבודה ברשת מזון יכולה להתאים למי שמחפש עבודה מיידית, זמין לשעות עבודה במשמרות גמישות ובעל זיקה לעבודה עם אנשים. נדרשות תכונות כגון אדיבות, סבלנות ויכולת עבודה בצוות.
  • העבודה אינה כוללת התחייבות לפרק זמן מסוים, ויש גם אופציה של משרה זמנית רק לתקופת החגים, או לחילופין אופציה של עבודה קבועה לטווח ארוך.
  • אין סניף שקרוב למקום מגורייך? ישנן חברות המספקות הסעות לעובדים לכל המשמרות, ומסיעות אותם מאזורים מרכזיים בעיר עד לסניף.
  • ברוב הסניפים ישנה דרישת חובה לעבוד בימי חמישי ושישי מכיוון שאלו הימים הלחוצים, בהם כמות גדולה של לקוחות מגיעה לבצע קניות לקראת סוף השבוע.
  • תהליך הקבלה בדרך כלל קצר ומהיר, כולל רק ראיון אישי ללא מרכזי הערכה. במידה ועוברים את הראיון ניתן להתחיל כבר באותו יום, או ביום למחרת.
  • רוב התפקידים יתאימו גם למי שאינו בעל ניסיון קודם, כאשר ההכשרה וההדרכה יתבצעו בעת תחילת העבודה בסניף על ידי עובד ותיק או מנהל.
לקריאת המאמר המלא
 
טיפ החודש
מה לעשות כאשר העבודה החדשה היא לא מה שחשבת
 
מי מאיתנו לא חווה לפחות פעם אחת את המצב הבא: התחלת בשעה טובה עבודה חדשה. כולך נרגש ביומך הראשון כעובד מן המניין, מחייך לעוברים והשבים במסדרון, מנסה לזכור את השמות של כולם ומתחיל ללמוד את התפקיד. עוברות להן השעות, אולי אפילו כמה ימים, ולאט לאט אתה מבין שזה לא מה שדמיינת. אולי התפקיד הוא לא כמו שתואר לך בראיון העבודה, או שהצוות איתו אתה עובד אינו ידידותי, או שסתם האווירה במקום אינה לרוחך. לפני שאתה "לוקח את הרגליים" ובורח – עצור.
גם אם אתה מרגיש שהכל אבוד, עוד מוקדם לקבל החלטות הרות גורל. הכן רשימה של מה שנאמר לך במעמד הראיון או של מה שציפית, מול מה שקורה בפועל, ונסה להבין האם באמת הדברים רחוקים זה מזה שנות - אור. לאחר בדיקה של יתרונות מול חסרונות – אולי תגלה שיש יותר מאפיינים חיוביים ממה שחשבת.
 
במידה והגעת לעבודה דרך חברת כח אדם והשמה – לפני שאתה מקבל החלטה, אנו מציעים לך לשוחח עם יועץ ההשמה שהפנה אותך לתפקיד. היועץ יוכל לבדוק עבורך, האם מדובר בדבר שחוזר על עצמו אצל כל העובדים שמתקבלים לחברה ומשתפר בהמשך, או שמדובר במקרה שונה. הוא יפנה אותך למי שאתה צריך לדבר איתו, או אפילו ידבר איתו בשבילך- על מנת לשפר את המצב.
במידה ולא התקבלת דרך חברת השמה, אופציה נוספת היא לשוחח עם המנהל הישיר שלך, או לחילופין עם מחלקת משאבי אנוש בחברה. לשניכם אינטרס משותף לתת צ'אנס נוסף ולא לוותר, יתכן ויש להם כלים או עצות עליהם לא חשבת, שיכולים לגרום להטבה במצב.
 
אז אל תמהר להרים ידיים ולעזוב. קח בחשבון שלא כדאי לך לסגור דלתות מהר מידי. יתכן ואינך מבין נכון את הסיטואציה ודברים עוד עלולים להשתנות לטובה. גם אם החלטת בכל זאת לסיים את תפקידך, עשה זאת בצורה אדיבה ונעימה. חשוב שתעדכן את חברת ההשמה בעזיבתך, על מנת שיעזרו לך במציאת עבודה נוספת.
 
בהצלחה!

מעוניין/ת לקבל את הניוזלטר למייל שלך?  הקש/י כאן

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?