מאת יפעת דהן חורב

זהו, השתחררתם, מזל טוב ! ברוכים הבאים לאזרחות.

מה עכשיו ? האם כדאי להתחיל מיד לעבוד או ליהנות מעוד קצת חופש ? מאיפה להתחיל בתהליך חיפוש עבודה ? מה כדאי, עבודה זמנית או עבודה שניתן להמשיך בה גם בזמן הלימודים ?

 

אלפי חיילים וחיילות פונים מדי שנה לחברת אורטל משאבי אנוש. באורטל אנו עורכים לחייל המשוחרר ראיון שבמהלכו אנו מבררים את הצרכים שלו, תוכניותיו לעתיד, תחומי העניין, הנטיות, הניסיון והכישורים שרכש במהלך השירות, וכמובן – המטרות שלו לטווח הקצר ולטווח הארוך. כך אנו מזהים את האיכויות של המשוחרר הטרי ומבררים יחד עימו את הכיוון המתאים לו. בנוסף, מאחר ואנו מייצגים מאות חברות מובילות במשק, במגוון תחומים ובכל רחבי הארץ - הוא יכול לקבל אצלנו תמונה רחבה של כלל שוק העבודה, ולהשוות בין רמות שכר ותנאי העסקה של חברות ומשרות שונות, והכל במקום אחד ומבלי להתרוצץ מחברה לחברה.

 

בין אם מדובר בעבודה זמנית ובין אם מדובר באחת לטווח ארוך, יש הרבה הזדמנויות תעסוקתיות העומדות דווקא בפני חיילים משוחררים. כחברה ותיקה העוסקת בתחום כח האדם כבר כ-30 שנה, אנו שותפים קבועים למהלכי הגיוס של הגופים הגדולים במשק, ביניהם: בנקים, חברות כרטיסי אשראי, חברות ביטוח, חברות תקשורת, סלולר וטלוויזיה רב ערוצית, ארגונים תעשייתיים, ארגונים ציבוריים וחברות ממשלתיות. אנחנו פרוסים על פני כ-20 סניפים בכל רחבי הארץ כך שכל אחד יכול להיכנס לסניף הקרוב למקום מגוריו ולהתייעץ עם נציגי ההשמה שלנו. בנוסף, ניתן להיחשף לאלפי משרות בלוח הדרושים באתר האינטרנט שלנו, להפעיל "סוכן חכם" שיסייע במציאת עבודה, לקבל טיפים איך לכתוב קו"ח ואיך להתכונן לראיון עבודה ולהיות חבר בדף הפייסבוק שלנו.

 

התחום העיקרי שאליו דרושים צעירים, חיילים משוחררים וסטודנטים הוא תחום נציגי השירות והמכירות. זהו תחום שיכול להתאים גם עד הלימודים וגם במהלכם, היות ומדובר בעבודה במשמרות גמישות. לעבודה שכזו יש יתרון על פני עבודות זמניות כגון מלצרות, מכיוון שכך יכול אותו צעיר לרכוש לעצמו ניסיון תעסוקתי ומקצועי בתחום מבוקש מאוד במשק ובעצם להגדיל את הסיכוי להתקבל, במהלך השנים או בסיום לימודיו האקדמאיים, לעבודה בחברות המובילות במשק, או להתקדם באותה חברה ולגשת למכרזים פנימיים לתפקידים שבכלל לא מפורסמים בחוץ ואחרת הוא לא היה מודע להם.

 

תחומים נוספים שבהם דרושים חיילים משוחררים וצעירים הם עבודות ייצור במפעלי תעשייה, משרות באבטחה בתעשייה הביטחונית. יוצאי חיל האוויר במקצועות תעופתיים או בעלי רקע טכני, יכולים לעבור הסבה מקצועית לתפקידים בתחום התעופתי בתעשייה ביטחונית. משרות מסוג זה מהוות בחלקן עבודה מועדפת.

 

חשוב לדעת, שהשירות שמספקת חברת אורטל אינו כרוך בתשלום. החוק אוסר על חברות השמה וכוח אדם לגבות כל תשלום ממחפש העבודה, אפילו לא דמי רישום. חברות ההשמה וכוח האדם מקבלות תשלום אך ורק מהמעסיקים שמחפשים עובדים, וזאת במסגרת הסכם מסחרי בין החברות. הנהנים העיקריים מכך הם, כאמור, מחפשי העבודה, שיכולים ליהנות מניסיון והכוונה מקצועית חינם אין כסף.
© כל הזכויות שמורות לחברת אורטל משאבי אנוש
המאמר מנוסח בלשון זכר מטעמי נוחות, אך פונה לנשים וגברים כאחד.
 

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?