נחום רחמים , מנכ"ל אורטל משאבי אנוש: " עבודת הכנה לפני כל ראיון יכולה לשפר את הסיכויים באופן משמעותי, כמעט בכל סוגי המשרות ותחומי העיסוק "

מסקר שערכה חברת אורטל משאבי אנוש בקרב כ- 500 גולשים באתר האינטרנט של החברה www.ortal-hr.co.il , עלה כי 42% ממחפשי העבודה לא עורכים שום הכנה לקראת ראיון עבודה שאליו הם מוזמנים. 23% מהנשאלים השיבו כי הם מתכוננים לראיון העבודה על-ידי חיפוש וקריאה באינטרנט אודות החברה אליה הם מוזמנים לראיון ופעילותה, 11% מתכוננים לראיון על-ידי הכנת תשובות לשאלות שסביר להניח שהם יישאלו במהלך ראיון העבודה, ו- 24% ממחפשי העובדה גם קוראים על החברה באינטרנט וגם מכינים תשובות לשאלות.

נחום רחמים , מנכ"ל חברת אורטל משאבי אנוש: "מהסקר עולה כי מחפשי עבודה רבים לא נוהגים להתכונן לראיון עבודה וסבורים שאין בכך צורך. מדובר בטעות נפוצה שעלולה לפגוע בסיכויי המועמד להתקבל למקום העבודה. עבודת הכנה לפני כל ראיון יכולה לשפר את הסיכויים באופן משמעותי כמעט בכל סוגי המשרות ותחומי העיסוק. כיום יש לא מעט כלים באתרים השונים, המספקים הנחיות וטיפים כיצד ניתן להתכונן לראיון עבודה. גם חברות כוח אדם והשמה מסייעות להכין את המועמד היוצא מטעמן לראיון עבודה בחברה כלשהי".

חברת אורטל הינה חברת משאבי האנוש הרביעית בגודלה (על-פי נתוני BDI ). החברה עוסקת בתחום ניהול משאבי האנוש כבר כ-23 שנה ובעלת 26 סניפים ברחבי הארץ. אורטל משאבי אנוש הינה שותפה קבועה למהלכי הגיוס של הגופים הגדולים במשק, ביניהם: בנקים, חברות כרטיסי אשראי, חברות ביטוח, חברות תקשורת, סלולר וטלוויזיה רב ערוצית, ארגונים תעשייתיים, ארגונים ציבוריים וחברות ממשלתיות. החברה מעסיקה למעלה מ- 4,500 עובדים שכירים על בסיס חודשי ומבצעת מעל ל-1400 השמות מדי חודש בכל רחבי הארץ ובמגזרי המשק השונים.


 

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?