כך על פי סקר שערכה חברת אורטל משאבי אנוש
7% מוכנים לירידה של מעל ל- 20% משכרם הקודם

עד כמה מחפשי העבודה מוכנים באמת להתפשר על שכרם בימים אלה? סקר שערכה חברת אורטל משאבי אנוש, מהחברות המובילות בתחום כוח האדם וההשמה,בהשתתפות כ-600 מחפשי עבודה שביקרו באתר החברה,מגלה כי 43% ממחפשי העבודה לא מוכנים כלל להתפשר על שכרם.

עוד עולה מהסקר כי 19% ממחפשי העבודה מוכנים להתפשר ולרדת עד 10% מהשכר האחרון שלהם, 7% מוכנים להתפשר ולרדת עד 20% מהשכר האחרון שלהם ו-31% מוכנים להתפשר גם יותר ובלבד שימצאו משרה שתתאים להם בפרמטרים אחרים.

מניתוח תשובות הגולשים על-פי גילאיהם, עולה כי ככל שמחפש העבודה צעיר יותר, הוא פחות מוכן לרדת מרמת השכר האחרונה שלו. כך, בעוד ש- 44% ממחפשי העבודה בגילאי 20-24 ובגילאי 25-30 לא מוכנים כלל לרדת מרמת השכר האחרונה שלהם, רק 36% ממחפשי העבודה בגילאי 35-40 ובגילאי 41 ומעלה ענו תשובה זו.

על-פי הסקר, תושבי הצפון ותושבי הדרם מוכנים להתפשר על שכרם יותר מאשר תושבי המרכז והשפלה: 52% מתושבי הדרום ו-40% מתושבי הצפון מוכנים להתפשר ולרדת יותר מ-20% בשכרם אם ימצאו משרה שתתאים להם בפרמטרים האחרים, בעוד שרק 22% מתושבי המרכז ו- 14% מתושבי השפלה ענו תשובה זו.

ירון לובינסקי, סמנכ"ל השיווק, אורטל משאבי אנוש: "בתקופה זו, בה האבטלה גבוהה והתחרות על כל משרה פנויה קשה יותר, היינו מצפים שמחפשי העבודה יגלו גמישות בכל הקשור לשכרם. ואולם, נראה על פי הסקר כי הדבר תלוי במספר גורמים ביניהם גיל מחפש העבודה ומקום מגוריו כך לדוגמא צעירים נוטים להתפשר פחות כיוון שאין להם עדיין מחויבות כספית או משפחתית ובאופן דומה תושבי הפריפריה נוטים להתפשר יותר כיוון שמספר הצעות העבודה נמוך יותר.

חשוב לזכור כי במצב הנוכחי כללי המשחק שהיו בעבר בכל הנוגע לשכר משתנים. כיום ניתן לומר, בהכללה גסה, שכמעט בכל הענפים, המשכורות שהיו נהוגות בעבר כבר אינן רלוונטיות. השכר האחרון של המועמד יכול אולי לשמש כבסיס טוב לקבלת פרופורציות, אך סביר להניח שהוא ייאלץ להתפשר".

הודעה מתאריך 21 ביולי 2009
לקריאת הודעות לעתונות נוספות
לחיפוש עבודה

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?