עליה של 10.4% בביקוש לעובדים ברבעון השלישי של השנה לעומת הרבעון המקביל אשתקד, ועליה של 8.5% לעומת הרבעון הקודם.

הביקוש לעובדים ממשיך לעלות. ברבעון השלישי של 2010 נרשם הביקוש הגבוה ביותר זה שנה וחצי (מאז הרבעון האחרון של 2008) - כך עולה מנתוני מדד אורטל משאבי אנוש, מהחברות הגדולות והמובילות בתחום ההשמה וכ"א בישראל. על-פי המדד, הבוחן את הביקוש לעובדים בכלל ענפי המשק, ברבעון השלישי של השנה חלה עליה של 10.4% בביקוש לעובדים לעומת הרבעון המקביל אשתקד, ועליה של 8.5% לעומת הרבעון הקודם.

על-פי המדד, התחומים בהם חלו עליות הינם: ענף הלוגיסטיקה – עליה של 9.9% בביקוש לעובדים ברבעון השלישי לעומת הרבעון הקודם (ו-17% לעומת הרבעון המקביל אשתקד), בתחום התעשייה חלה עליה של 7.4% לעומת הרבעון הקודם (ו-20.5% לעומת הרבעון המקביל). בתחום שירות ומכירות חלה עליה של 4.5% לעומת הרבעון הקודם (ללא שינוי לעומת הרבעון המקביל), ובתחום ההיי טק חלה עליה של 7.3% לעומת הרבעון הקודם (ועליה של 13.9% לעומת הרבעון המקביל).ירידות נרשמו בתחומי האדמיניסטרציה והפיננסים: בתחום האדמיניסטרציה חלה ירידה של 4.2% לעומת הרבעון הקודם (ועליה של 8.9% לעומת הרבעון המקביל). בתחום הפיננסי חלה ירידה של 9% לעומת הרבעון הקודם (וירידה של 5.4% לעומת הרבעון המקביל).

העליות בביקושים בתחומי התעשייה והלוגיסטיקה מוסברות בהיערכות החברות לקראת החגים. לעומתם, בתחומי הפיננסים והאדמיניסטרציה כמעט שלא היו גיוסים בחודש ספטמבר, ולכן נרשמו בתחומים אלה ירידות. יש לציין כי אם מנטרלים את חודש ספטמבר, ניכרת גם בתחומים אלה עליה בביקוש לעובדים.

ירון לובינסקי, סמנכ"ל השיווק של אורטל משאבי אנוש: "הרבעון השלשי של השנה ממשיך את מגמת העלייה בביקוש לעובדים ולמעשה מהווה שיא בביקוש לעובדים,ביחס לשישה רבעונים אחרונים- מהרבעון הרביעי של 2008.נתון זה מצביע על גודל הביקוש לעובדים גם בהתייחס לכך שהשנה, בחודש ספטמבר, היו מעט מאוד ימי עבודה בשל החגים (בניגוד לשנה הקודמת שבה ימי החג היו בחלקם בחודש ספטמבר ובחלקם בחודש אוקטובר), כלומר סך כל היקפי הביקוש לעובדים גדל למרות שחברות רבות נוטות לא לגייס עובדים חדשים בתקופת החגים.

לסיכום, הניסיון המצטבר מהשנים הקודמות מלמד כי ברבעון השלישי של השנה רמות הביקוש לעובדים הן הגבוהות ביותר, וגם השנה רבעון זה עלה על הציפיות מבחינה זו. עתה, כשאנו בפתחו של רבעון "אחרי החגים"יהיה מעניין לראות אם היקפי הביקושים לעובדים ימשכו גם ברבעון הבא. מבדיקות ראשוניות שלנו מתקבלת התמונה כי אכן ניתן לצפות להמשך הגידול בביקוש לעובדים".

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?