בחציון השני של השנה חלה עליה של 6.5% בביקוש לעובדים לעומת החציון הקודם

השיפור במצב התעסוקה בחצי השני של השנה ניכר גם במספרים. על פי מדד חברת אורטל משאבי אנוש, מחברות כח האדם וההשמה המובילות בישראל, בחציון השני של השנה חלה עליה של 6.5% לעומת החציון הקודם. עם זאת, לעומת חציון מקביל אשתקד חלה ירידה של 17%.

מנתוני המדד עולה כי התחומים בהם חלה העלייה המשמעותית ביותר בחציון השני של השנה לעומת החציון הראשון הינם תחומי השירות והמכירות, בהם חלה עליה של 17.7%. מדובר בתחומים שנפגעו הכי פחות מהמשבר ובחלק מהחודשים אף רשמו צמיחה, וזאת מאחר ותחומי שירות הלקוחות והמכירות משגשגים בדרך כלל בתקופות של משבר כלכלי, הודות להגדלת מערכי השירות במטרה לשמר לקוחות והגברת מערכי המכירות במטרה לגייס לקוחות חדשים.

עליות נוספות בביקוש לעובדים חלו בתחום האדמיניסטרציה – עליה של 16.9% ובתחום התעשייה - עליה של 4.8% בחציון השני של השנה לעומת החציון הראשון. לעומת זאת בתחום המנהלים (דרג ביניים) חלה ירידה של 19.1%, בתחום הפיננסים חלה ירידה של 18.4%, ובתחום הלוגיסטיקה חלה ירידה של 2.6% בביקוש לעובדים לעומת החציון הראשון של השנה.

באשר לשכר, גם שוק העבודה, ככל שוק כלכלי, מתנהג בהתאם לביקוש והיצע הקיימים בשוק, ולכן ככל שירד הביקוש לעובדים, כך גם ירד השכר המוצע לאותם תפקידים. בשנת 2009 חלה ירידה של כ- 10%-15% ברמות השכר בכל התחומים במגזר הפרטי, למעט בתחום שירות לקוחות ומכירות שבו דווקא הוצעו תמריצים והטבות לעובדים החדשים.

2009 לעומת 2008 – על-פי רבעונים:

תמונת מצב התעסוקה ב-2009 לעומת 2008 על-פי רבעונים מציגה את המשבר ואת היציאה ממנו באופן הגרפי הבא:


להלן אחוז השינוי מרבעון לרבעון בביקוש לעובדים ב-2008 ו-2009

 

 

ירון לובינסקי, סמנכ"ל השיווק של אורטל משאבי אנוש: "כאשר מסתכלים על שוק העבודה מפרספקטיבה רחבה של 8 רבעונים (2008 + 2009), אפשר להיות אופטימיים. מהדו"ח ניתן לראות כי שוק העבודה מגיב באיחור של רבעון אחרההתרחשויות בשווקים הכלכליים: בעוד שהמשברבשווקים הפיננסיםהתרחש ברבעון האחרון של שנת 2008, הרי שברבעון זה הירידה בביקוש לעובדים היתה קטנה יחסית לעוצמת המשבר הפיננסי. הירידה המשמעותית ביותר בביקוש לעובדים התרחשה ברבעון הראשון של שנת 2009, כשהמגמה נמשכה גם ברבעון השני של 2009 והגיעה לנקודת השפל בביקוש לעובדים בחודש אפריל 2009. תמונה דומה ראינו גם בנתוני אחוזי האבטלה כפי שפורסמו ע"י הלמ"ס, כאשר ברבעון הראשון של 2009 עמדו אחוזי האבטלה על 7.6%, לעומת 6.5% ברבעון הרביעי של 2008 ו-6.1 ברבעון השלישי של 2008. אנו מעריכים כי למנהלי החברות בישראל נדרש זמן לעכל את עוצמת המשבר ולהגיב בקבלת החלטות, הן לגבי צמצום מצבת העובדים והן לגבי עצירת גיוס עובדים חדשים, ולכן ראינו תגובה מאוחרת (יחסית) בשוק העבודה למשבר הפיננסי".

מהדו"ח הרבעוני עולה כי השינוי במגמה החל במחצית השניה של השנה, עם עליה משמעותית בביקושים ברבעון השלישי של השנה, כשלמעשה זהו הרבעון החזק ביותר מבחינת ביקושי עובדים בשנה זו. ברבעון הרביעי הביקושים החלו להתייצב (למרות ירידה קלה המוסברת בעונתיות של "אחרי החגים").

"בסך הכל", מוסיף לובינסקי , "נראה כי אנו מתקרבים לרמת הביקושים שהיתה בחציון הראשון של 2008 , אך טרם הגענו לרמת הביקושים הגבוהה שהיתה בחציון השני של 2008.

כשמחברים כל זאת עם נתוני חודש דצמבר 2009 , לאור עליה של 6.6% בביקוש לעובדים שחלה בחודש זה מול נובמבר 2009, נראה כי המגמה הינה חיובית ואנחנו בדרך לרמת הביקושים הגבוהה אותה ראינו בחציון השני של 2008, אם כי בקצב איטי יחסית".

 

 

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?