מאת נציג המכללה האקדמית גליל מערבי

כמה פעמים חשבתם להתחיל ללמוד אבל תמיד אמרתם "אין לי זמן". אין ספק כי חיי משפחה, פיתוח קריירה כמו גם שלל עיסוקים אחרים עלולים להוות מכשול בפני השגת התואר האקדמי הנכסף.

שוק העבודה המודרני הינו דינאמי ולצד ההתפתחויות הטכנולוגיות עולה הדרישה לעובדים בעלי השכלה גבוהה מוכרת ברבים מענפי המשק. משרות רבות אשר בעבר לא דרשו עבורם תואר אקדמי מציבות אותו כיום כתנאי סף לקבלה או לקידום במקום עבודה.

אנשים רבים שהחלו את כבר את הקריירה ונמצאים בדרגי ביניים, חשים שאינם ממצים את מלוא כישוריהם ומבינים, שעל מנת לממש את עצמם בתוך הארגון עליהם לרכוש השכלה אקדמאית, אשר תאפשר להם גם לטפס במעלה הסולם הניהולי. מעסיקים רבים מעודדים את עובדיהם לרכוש תארים אקדמאיים ומציעים הקלה בעומס שעות העבודה. ועבור אלו שלא מתאפשר להם להמשיך באותו מקום עבודה במהלך הלימודים, חברות כח אדם מציעות משרות המתאימות לסטודנטים מבחינת הגמישות בשעות העבודה ויציאה לחופשות מבחנים.

מוסדות לימוד אקדמיים הכירו בצורך השעה והחלו לשלב, במסגרת המסלולים השונים, תוכניות לימוד בשעות גמישות ונוחות.

לימודי ערב מהווים את הפתרון האידיאלי להורים, לשכירים, לעצמאיים ולמנהלים. חלק ממסלולי הלימוד מתפרשים על פני מספר ימים במהלך השבוע וחלקם מרוכזים במספר ימים מצומצם עם שעות לימוד רבות. הגמישות באה לידי ביטוי גם באפשרות להאריך את משך הלימודים על פני מספר שנים וזאת בהתאם לצורכי הסטודנט/ית ומגבלות המוסד האקדמי.

תנאי הקבלה ללימודי ערב זהים ברוב המקרים לדרישות הסף של לימודי הבוקר, וכוללים בדרך כלל דרישה לתעודת בגרות או פסיכומטרי החל מצוין מסוים.
מגוון אפשרויות ניצבות גם בפני הסטודנטים אשר בעבר לא עמדו בדרישות הסף האקדמיות ונרתעו מלגשת למבחני הבגרות. מרבית המכללות והאוניברסיטאות מציעות מסלולי מכינות קדם אקדמיות שונות במסגרתן נערכים מבחנים פנימיים היכולים להוות תחליף למבחני הבגרות (בהתאם לתנאי הקבלה במוסדות השונים).

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?