ההאטה במשק ניכרת כמעט בכל תחומי התעסוקה, למעט בתחום שירות הלקוחות, כך עולה מנתוני חברת אורטל משאבי אנוש, מהחברות המובילות בתחום כ"א וההשמה. דו"ח החברה לביקוש עובדים בחודש נובמבר מצביע על עליה של 9% בביקוש לעובדי שירות ומכירה לעומת נובמבר אשתקד, ועליה של 4% לעומת ממוצע חודשי ברבעון קודם.

"תחום מקצועות השירות והמכירה הינו הענף היחיד שלא נפגע מהמצב, ולהערכתנו גם לא צפוי להיפגע בזמן הקרוב", מסביר נחום רחמים, מנכ"ל אורטל משאבי אנוש. "כפי שניתן לראות, הביקוש לעובדי שירות ומכירה בימים אלה הולך וגובר, זאת היות ובחברות רבות מערך זה הופך להיות אקוטי דווקא בזמנים כגון אלו. בין היתר ניתן למנות את חברות הביטוח שבבעלותן קרנות פנסיה, המגייסות בימים אלה נציגי שירות רבים על מנת לתת מענה לפניות הרבות המופנות אליהן מאזרחים מודאגים, וכן את חברות התקשורת למיניהן, לרבות חברות הסלולר, שכרגע לא נראה כי המצב הכלכלי משפיע עליהן באופן משמעותי".

אולם, מהדו"ח עולה כי חלה ירידה של 9% בביקוש הכללי לעובדים לעומת הממוצע החודשי ברבעון הקודם ( ממוצע חודשים יולי, אוגוסט, ספטמבר). היות וחודש אוקטובר האחרון היה ברובו חגים, לא ניתן להשוות אליו את הנתונים.

עוד עולה מהנתונים, כי תחום הלוגיסטיקה רשם ירידה של כ- 10% בהשוואה לממוצע החודשי ברבעון הקודם. בתחום האדמיניסטרציה חלה ירידה של 35% בהשוואה לחודש נובמבר אשתקד וירידה של 30% בהשוואה לממוצע החודשי ברבעון הקודם. בתחום התעשייה וייצור חלה ירידה של 9% בביקוש עובדים בהשוואה לחודש מקביל אשתקד וירידה של 23% מול הממוצע החודשי ברבעון הקודם.

אורטל ולעבודה - למה לחפש עבודה כשאפשר למצוא?